Notowania

górnictwo
14-11-2017 (20:49)

Państwowy gigant z rosnącymi zyskami. KGHM ma się coraz lepiej

Rosnące ceny surowców oraz poprawiająca się koniunktura pozytywnie wpłynęły na wyniki finansowe KGHM Polska Miedź. Spółka zamknęła trzeci kwartał z niemal dwukrotnie wyższym zyskiem netto niż w analogicznym okresie minionego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KGHM)
KGHM na wydobuciu surowców zarabia coraz lepiej

KGHM w komunikacie wykazał 604 mln zł skonsolidowanego zysku netto w trzecim kwartale 2017 r. Rok wcześniej było ro 329 mln zł. Tegoroczny wynik mógłby być jeszcze wyższy, jednak spółka stanęła przed „koniecznością budowy zapasów produktów do wypełnienia kontraktowych zobowiązań w ostatnim kwartale tego roku”.

Zobacz też nasz materiał o polskich złożach na dnie Pacyfiku:

Dobre wyniki finansowe spółki wynikają m.in. ze wzrostu cen miedzi na światowych rynkach. - Częściowo jest to efektem dalszej poprawy otoczenia rynkowego przekładającej się na notowania miedzi, z drugiej natomiast strony - naszych wysiłków w uporządkowanie sytuacji aktywów zagranicznych, w szczególności kopalni Sierra Gorda - ocenił prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki.

Zysk operacyjny wyniósł 787 mln zł wobec 531 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 4,77 mld zł w III kw. 2017 r. wobec 4,69 mld zł rok wcześniej. Zysk netto w trzech kwartałach tego roku wyniósł 1,85 mld zł wobec 1,28 mld zł przed rokiem.

I choć wyniki KGHM są coraz lepsze, to spółka nadal wykazuje dług netto w wysokości 6,83 mld zł. Polska spółka kontrolowana przez państwo jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-11-2017

analitykCo to jest za produkcja ? To jest fedrowanie rud miedzi i jego przetwórstwo . Produkowanie wyrobów wysoko przetworzonych to jest produkcja. A to się … Czytaj całość

15-11-2017

CuI dziś 5%w dół

16-11-2017

życzliwydobra zmiana, wystarczy nie kraść.

Rozwiń komentarze (3)

Wybrane dla Ciebie