Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KGHM nie planuje sprzedaży Dialogu w tym roku

0
Podziel się

KGHM nie rozpatruje wyjścia z Telefonii Dialog jeszcze w tym roku, poinformowała spółka w komunikacie dementującym wiadomości prasowe na ten temat.

KGHM nie planuje sprzedaży Dialogu w tym roku
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bEiWCqmt

KGHM nie rozpatruje wyjścia z Telefonii Dialog jeszcze w tym roku, poinformowała spółka w komunikacie dementującym wiadomości prasowe na ten temat.

KGHM potwierdził harmonogram, który zakłada sprzedaż w spółki w ciągu 2-3 lat. KGHM jest właścicielem 100% akcji Dialogu.

_ W związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w mediach dotyczącymi planów sprzedaży spółki zależnej Telefonia Dialog SA jeszcze w tym roku, informuję że wiadomość ta nie pochodzi ze Spółki. Zarząd KGHM Polska Miedź SA nie rozpatruje wyjścia z Telefonii Dialog już w tym roku. Obowiązuje harmonogram zakładający sprzedaż Spółki w ciągu 2-3 lat. Obecnie Telefonia Dialog realizuje przyjętą Strategię na lata 2009-2015 _ - czytamy w komunikacie.

bEiWCqmv

W lutym prezes KGHM Mirosław Krutin podtrzymał plan według którego Dialog miałby zostać wprowadzony w ciągu dwóch lat na giełdę. Według dotychczasowych planów IPO wiązałoby się z podniesieniem kapitału i nie oznaczałoby automatycznie całkowitego wyjścia KGHM ze spółki, co mogłoby się odbyć w kolejnych latach. Krutin zaznaczał jednak, że jeśli nadarzy się _ lepsza koncepcja niż IPO, to KGHM z niej nie zrezygnuje _.

W styczniu rada nadzorcza KGHM pozytywnie zaopiniowała strategię rozwoju Telefonii Dialog, która zakłada m.in. wprowadzenie Dialogu na GPW i selektywne przejęcia spółek z branży. Jednak na początku marca zarząd, który przygotował założenia strategii, został zdymisjonowany.

Poniedziałkowy _ Parkiet _ informował, że KGHM zamierza zrezygnować z wprowadzenia Dialogu na giełdę i szuka inwestora, który by przejął tą spółkę. Według _ Parkietu _ faworytem do przejęcia Dialogu miałaby być Netia.

Telefonia Dialog miała 261,5 mln zł straty netto w IV kw. 2008 roku wobec 42,0 mln zł zysku rok wcześniej. Narastająco w I-IV kw. 2008 roku spółka miała 292,1 mln zł straty wobec 63,4 mln zł zysku rok wcześniej. Krutin oceniał, że w 2009 r. Dialog pokaże dobre wyniki i wyjdzie na plus.

bEiWCqmW
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)