Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kłopoty spółki NWR. Analitycy tną oceny

0
Podziel się:

Moody's zwraca uwagę, że NWR przeprowadził z sukcesem wiele działań restrukturyzacyjnych w 2013 roku. Ale...

Kłopoty spółki NWR. Analitycy tną oceny
(Alexander Tarasov - Fotolia.com)

Agencja Moody's obniżyła rating korporacyjny (CFR) spółki New World Resources do Caa3 z Caa1 i rating prawdopodobieństwa niewypłacalności (PDR) do Caa3-PD z Caa1-PD. Perspektywa ratingów jest negatywna - podała agencja.

Obniżono jednocześnie rating dla obligacji NWR zapadających w 2018 roku do Caa2 z B3, a dla obligacji zapadających w 2021 roku do Ca z Caa3. Agencja podała, że obniżka ratingów to reakcja na komunikat spółki o przeglądzie struktury kapitałowej grupy m.in. w związku z bieżącą trudną sytuacją rynkową.

_ Obniżamy ratingi NWR do Caa3, ponieważ naszym zdaniem możliwa restrukturyzacja struktury kapitałowej, spowodowana pogarszającą się sytuacją na rynku węgla, może spowodować straty dla obligatariuszy, co by oznaczało niewypłacalność _ - powiedział cytowany w komunikacie Paolo Leschiutta, analityk Moody's.

Moody's zwraca uwagę, że NWR przeprowadził z sukcesem wiele działań restrukturyzacyjnych w 2013 roku. Agencja spodziewa się, że spółka będzie miała wystarczająca płynność, by funkcjonować przez najbliższe 6-12 miesięcy.

_ Te czynniki nie wystarczą jednak, by skompensować dalsze pogorszenie otoczenia rynkowego, które znacząco ogranicza możliwości generowania cash flow przez spółkę. Perspektywy odbicia są w tym momencie nieduże, co może prowadzić do dodatkowych zmian w strukturze kapitałowej NWR _ - napisano w komunikacie.

Moody's wskazuje, że perspektywa negatywna odzwierciedla obecny pogląd agencji, że w ciągu najbliższych miesięcy możliwa jest niewypłacalność spółki, a restrukturyzacja zadłużenia, implikująca straty dla obligatariuszy, może prowadzić do dalszych obniżek ratingu.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)