Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KNF oczekuje na zgłoszenia banków zainteresowanych przejęciem SKOK Skarbiec

0
Podziel się:
KNF oczekuje na zgłoszenia banków zainteresowanych przejęciem SKOK Skarbiec
bEDorwPV

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wszczęła postępowanie w sprawie możliwości przejęcia Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej "Skarbiec" w Piekarach Śląskich (SKOK Skarbiec) przez bank i oczekuje na zgłoszenia zainteresowanych instytucji do 19 lipca br., podała Komisja.

"KNF podjęła jednogłośnie decyzję o umorzeniu postępowania w przedmiocie przejęcia Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej 'Skarbiec' w Piekarach Śląskich przez inną spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową, ze względu na wystąpienie przesłanki określonej w art. 74c ust. 3 ustawy o SKOK" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie Komisja postanowiła o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie SKOK Skarbiec na podstawie art. 74c ust. 4 i następne ustawy o SKOK, w celu zbadania możliwości przejęcia SKOK Skarbiec przez bank.

bEDorwPX

"W związku z tym, kierując się potrzebą zapewnienia otwartości i konkurencyjności udziału w procesie restrukturyzacji SKOK Skarbiec, KNF oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji SKOK Skarbiec. Banki mogą zgłaszać zainteresowanie do KNF w terminie do dnia 19 lipca 2016 r. włącznie" - czytamy dalej.

Aby uzyskać informacje o sytuacji SKOK Skarbiec, zainteresowane banki mogą zwracać się do zarządcy komisarycznego, podano także.

bEDorwQy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)