Notowania

finanse
26.10.2016 16:10

KNF zaleca BOŚ Bankowi utrzymywanie funduszy na dodatkowy wymóg na poz. 0,74 pkt

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 26.10.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła Bankowi Ochrony Środowiska utrzymywanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych na poziomie 0,74 pkt proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego, podał bank.

"Powinien składać się co najmniej w 75% z kapitału Tier I (co odpowiada wymogowi kapitałowemu na poziomie 0,56 pkt proc. ponad wartość współczynnika kapitału Tier I) oraz co najmniej w 56% z kapitału podstawowego Tier I (co odpowiada wymogowi kapitałowemu na poziomie 0,41 pkt proc. ponad wartość współczynnika kapitału podstawowego Tier I" - czytamy w komunikacie.

Decyzja KNF podlega natychmiastowemu wykonaniu, zaznaczono w informacji.

"Dotychczas bank utrzymywał fundusze własne na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego na poziomie 0,88 pkt proc. w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych, który powinien składać się co najmniej w 75% z kapitału Tier I (co odpowiada 0,66 pkt proc.)" - czytamy dalej.

Jednocześnie zarząd banku informuje, że na dzień sporządzenia raportu bank spełnia zalecany przez KNF poziom współczynników kapitałowych.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz