Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koelner i Śrubex podpisały porozumienie o połączeniu

0
Podziel się:

Spółki Koelner SA i Śrubex SA podpisały porozumienie w sprawie połączenia. Połączenie nastąpi poprzez przeniesienie całego majątku Śrubex na Koelner w zamian za akcje, które Koelner wyda akcjonariuszom Śrubex.

Koelner i Śrubex podpisały porozumienie o połączeniu

Spółki Koelner SA i Śrubex SA podpisały porozumienie w sprawie połączenia. Połączenie nastąpi poprzez przeniesienie całego majątku Śrubex na Koelner w zamian za akcje, które Koelner wyda akcjonariuszom Śrubex - poinformował Koelner w komunikacie.

"Parytet wymiany akcji Śrubex na akcje Koelner zostanie ustalony w planie połączenia. Plan połączenia zostanie sporządzony na podstawie sprawozdań finansowych sporządzonych na dzień 30 czerwca 2007 roku, a wniosek o ogłoszenie planu połączenia zostanie złożony do dnia 31 sierpnia 2007 roku" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że planuje zainwestować w majątek Fabryki Śrub w Łańcucie Śrubex. "Koelner przewiduje przeprowadzenie znaczących inwestycji w majątek fabryki w Łańcucie, po przeprowadzeniu połączenia, oraz przeniesienie części produkcji, wykonywanej obecnie przez zagraniczne zakłady Koelner do Łańcuta oraz zlecanej dostawcom zewnętrznym, jak również rozwój produkcji fabryki w Łańcucie w celu zaspokojenia potrzeb innych zakładów produkcyjnych należących do grupy Koelner" - głosi komunikat.

Według spółki, w wyniku efektów synergii związanych z połączeniem, nastąpi istotne obniżenie kosztów działalności oraz wzrost łącznych obrotów i zyskowności produkcji.

Na początku lutego Koelner podał, że w wyniku kupna w transakcji pakietowej 179.806 akcji Śrubeksu zwiększył udział w tej spółce do 539.419 akcji, czyli do niemal 30 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZA.

Koelner wezwał w lutym do sprzedaży akcji Śrubeksu. W wyniku wezwania chciał osiągnąć 1.186.726 akcji Śrubeksu, dających łączne prawo do 66 proc. głosów na WZA spółki. Kupił jednak 77.660 akcji i obecnie posiada około 34,32 proc. głosów na WZA Śrubeksu.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)