Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejna odsłona sporu o blok energetyczny w Jaworznie

0
Podziel się:

CNEEC wycofał skargę na decyzję w sprawie przetargu na blok w Jaworznie.

Kolejna odsłona sporu o blok energetyczny w Jaworznie
(Mikdam/Dreamstime)
bEUSgElN

China National Electric Engineering wycofał z sądu skargę na decyzję KIO, która oddaliła odwołania od decyzji o wyborze oferty Rafako i Mostostalu Warszawa jako najkorzystniejszej w przetargu na budowę bloku w Jaworznie - podał Tauron w komunikacie.

Pod koniec stycznia Tauron wybrał ofertę konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa za 4,4 mld zł netto jako najkorzystniejszą w przetargu na budowę bloku o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III. Oferty złożone przez CNEEC, Alstom Power i SNC-Lavalin Polska zostały wówczas odrzucone, jako niespełniające wymogów Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Konsorcjum SNC-Lavalin Polska oraz konsorcjum CNEEC na początku lutego złożyły odwołania do KIO od decyzji zamawiającego. Pod koniec marca KIO oddaliła odwołania konsorcjum SNC-Lavalin i konsorcjum CNEEC od decyzji o wyborze oferty Rafako i Mostostalu Warszawa jako najkorzystniejszej na budowę bloku w Jaworznie.

bEUSgElP

Pod koniec kwietnia konsorcjum CNEEC złożyło do Sądu Okręgowego w Katowicach skargę na decyzję KIO, która oddaliła wcześniej odwołania od decyzji o wyborze oferty Rafako i Mostostalu Warszawa jako najkorzystniejszej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEUSgEmq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)