Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejne zmiany w Grupie Azoty nastąpią w ciągu miesiąca

0
Podziel się

- Proszę więc i tam spodziewać się zmian personalnych. Mówimy o tych osobach, które nie są w stanie realizować planów strategicznych tej spółki - mówił Minister Skarbu.

Kolejne zmiany w Grupie Azoty nastąpią w ciągu miesiąca
(Grupa Azoty/materiały prasowe)
bDztIgMR

Zmiany personalne z spółkach zależnych Grupy Azoty zostaną przeprowadzone w okresie miesiąca, zapowiedział minister skarbu Dawid Jackiewicz. Dodał także, że jest wiele inwestycji w Grupie Azoty, które trzeba poddać analizie.

- W Grupie Azoty zmiana została dokonana - od dwóch dni z okładem mamy nowego prezesa, pana Mariusza Bobera. On przystąpił do realizacji statutowych obowiązków, czyli w niedługim czasie zostaną przeprowadzone zmiany w spółkach zależnych - zgodnie z kodeksem prawa handlowego - czyli właśnie m.in. w Puławach. Potrzeba na to bodajże 26 dni kodeksowych - powiedział Jackiewicz w wywiadzie dla Radia Wnet.

- Proszę więc i tam spodziewać się zmian personalnych. Mówimy o tych osobach, które nie są w stanie realizować planów strategicznych tej spółki - dodał.

bDztIgMT

Jest wiele inwestycji w Grupie Azoty, które trzeba poddać analizie, podkreślił też minister.

Skarb Państwa ma 33 proc. udziału w kapitale zakładowym Grupy Azoty. W skład jej grupy kapitałowej wchodzą m.in.: Grupa Azoty Police, Grupa Azoty Puławy, Grupa Azoty Kędzierzyn i Grupa Azoty Siarkopol.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

bDztIgNu
Źródło:
KOMENTARZE
(0)