Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kompania Węglowa chce wejść na giełdę

0
Podziel się:

Kompania Węglowa może wejść na giełdę wcześniej niż - jak do niedawna oceniano - w 2015 r. Niewykluczone, że spółka wyemituje obligacje zamienne na akcje - poinformowała prezes firmy, Joanna Strzelec-Łobodzińska.

Kompania Węglowa chce wejść na giełdę
(hha124l/CC/Flickr)

_ Rok 2015 r. wziął się stąd, że do tego czasu Kompania będzie spłacać stare długi, przejęte po dawnych spółkach węglowych. Ale to nie oznacza, że przed 2015 r. debiut giełdowy nie może nastąpić. Będziemy czekać na sygnał od właściciela _ - powiedziała prezes, uczestnicząca w forum węglowym w Katowicach.

Strzelec-Łobodzińska ujawniła, że w projekcie strategii Kompanii, niezatwierdzonej jeszcze przez właściciela, może znaleźć się zapis o możliwości wyemitowania przez spółkę obligacji zamiennych na akcje.

_ Gdyby tak się stało, w jakimś sensie określałoby to termin upublicznienia, ponieważ wówczas wejście na giełdę musiałoby nastąpić w ciągu najdalej dwóch lat od takiej emisji _ - powiedziała prezes, zastrzegając, że na razie ewentualna emisja obligacji zamiennych na akcje nie jest ani przesądzona, ani zatwierdzona w strategii. Nie ma też terminu, kiedy miałaby nastąpić.

Prezes powiedziała, że zarząd KW prowadzi wiele działań, przygotowujących firmę do przyszłego upublicznienia. To m.in. zmiana jej struktury organizacyjnej, inwestycje oraz stabilizacja wydobycia węgla, z perspektywą jego zwiększenia w ciągu najbliższych trzech lat.

Swoje szczegółowe plany inwestycyjne i rozwojowe Kompania zamierza ujawnić w styczniu przyszłego roku, po zatwierdzeniu strategii przez właściciela.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)