Notowania

technologie
06.07.2017 09:40

Komputronik nie chce dzielić się zyskiem. Trwa wezwanie na akcje

Ważne informacje w sprawie dywidendy od Komputronika.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Komputronik S.A.)
Wojciech Buczkowski

Zarząd Komputronika nie chce, by spółka dzieliła się zyskiem z akcjonariuszami. Rodzinie Buczkowskich zależy jednak na tym, by odkupić z rynku wszystkie akcje i wycofać spółkę z giełdy.

Jak podaje Komputronik, zarząd postanowił zarekomendować radzie nadzorczej i zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy, aby zysk netto za rok obrotowy 2016, wynoszący 12,14 mln zł, w całości przeznaczyć na kapitał zapasowy.

"Jednocześnie Komputronik rekomenduje długoterminowe utrzymanie polityki dywidendowej, które umożliwi zwiększanie kapitału obrotowego i utrzymanie wysokiej płynności bieżącej" - czytamy.

Zobacz także: Jest porozumienie w sprawie rakiet Patriot

Komputronik w roku obrotowym 2016 zarobił 13,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W ujęciu jednostkowym zysk netto wyniósł 12,14 mln zł wobec 9,65 mln zł zysku rok wcześniej.

Dystrybutor sprzętu IT, którego prezesem jest Wojciech Buczkowski, jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Benchmark Sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o.

Rodzina Buczkowskich od dłuższego czasu dąży jednak do wycofania spółki z warszawskiej giełdy. Obecnie trwa wezwanie do sprzedaży akcji, które zostało ogłoszone przez kontrolowaną przez nich spółkę Marinera Invest. Wezwanie trwa do piątku 7 lipca - oferowana w nim cena to 7,18 zł za akcję.

Kurs akcji Komputronika od początku 2017 roku

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-07-2017

J. HNAJGORSZY JEDNAK JEST WŁAŚCICIEL FIRMY POLSKI. WYZYSK GWARANTOWANY 200%😐😐😐😢😬

07-07-2017

nie fałsz,, PRACODAWCO NIE PONIŻAJ JAŁMUŻNĄ, DZIEL SIĘ ZYSKIEM '' na YouTube polecam

06-07-2017

MAX19 % VAT ,,,300 ZŁ ZUS= KRUS

Rozwiń komentarze (3)