Notowania

Komputronik i CEE zawarły ugodę

Umowa definitywnie kończy wszystkie spory majątkowe toczące się między stronami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri_Arcurs/iStockphoto)

Spółki Komputronik i Clean & Carbon Energy zawarły ugodę, która kończy spór między firmami. Komputronik szacuje, że podpisanie ugody obciąży jednostkowy wynik netto kwotą 8-9 mln złotych, wynik netto grupy kwotą 4-5 mln złotych, a skonsolidowany wynik EBITDA kwotą 2-3 mln złotych.

_ - W ocenie emitenta, mimo że grupa kapitałowa Komputronik ustąpiła wartościowo z około 30 procent roszczeń i wierzytelności wobec CCE, a dodatkowo zapłaci istotną kwotę na rzecz CCE i przejmie na siebie spłatę zobowiązania publiczno-prawnego obciążającego przejętą nieruchomość, ugoda jest korzystna dla emitenta _ - podano w raporcie.

_ - Zakończenie sporów sądowych i uzyskanie wartościowych aktywów, które mogą podlegać dalszemu zbyciu na wolnym rynku, pozwoli na wzmocnienie kapitału obrotowego emitenta w perspektywie kilku kwartałów, obniży znacząco koszty obsługi prawnej i pozwoli zarządowi emitenta na skoncentrowaniu się na dalszym rozwoju działalności podstawowej emitenta _ - napisano w komunikacie.

Umowa ugody została zawarta pomiędzy Komputronikiem, Contanisimo Limited i Activa (jego spółki zależne) a Clean & Carbon Energy i definitywnie kończy wszystkie spory majątkowe toczące się między stronami.

Źródłem sporów pomiędzy CCE a Komputronikiem była umowa inwestycyjna z 24 lipca 2010 roku oraz sprawy o zapłatę weksli wystawionych przez CCE, które Komputronik nabył od instytucji finansowej w marcu 2011 roku.

Tagi: komputronik, kom, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz