Trwa ładowanie...
bDBpqNzF

Notowania

Komputronik – Wszystkie wiadomości

19
14.05.2020 11:02

KORONAWIRUS
 / 
Komputronik odstępuje od części umów w galeriach handlowych

Zarząd Komputronika powziął informację o skutecznym odstąpieniu od pakietu umów najmu lokali handlowych, których stroną była spółka i w których prowadziła sklepy własne. Może, bo jest w procesie sanacji.

13
08.05.2020 14:23

ELEKTRONIKA
 / 
Przez koronawirusa ludzie ruszyli po elektronikę. Kamery internetowe to spektakularny przykład wzrostu cen

Przez pandemię wzrosło zainteresowanie elektroniką. - Zdecydowanie większą popularnością cieszyły się narzędzia do zdalnej komunikacji: laptopy, kamery internetowe, słuchawki z mikrofonem - powiedział Wojciech Buczkowski, prezes firmy Komputronik. - Są podwyżki wielu tego typu produktów, ma to związek z niedoborami - mówił Buczkowski. Jego zdaniem wzrost cen niektórych towarów ma charakter czasowy i ceny jeszcze w maju będą spadać. - Największe podwyżki dotyczyły laptopów oraz kamer internetowych. Kamerka potrafiła kosztować np. 300 zł, a teraz 550 - mówi Buczkowski w programie "Money. To się liczy". - Można to nazwać spekulacją, która prawdopodobnie jest po stronie producentów lub dystrybutorów międzynarodowych. My nadal stosujemy marże zbliżone do tych, które stosowaliśmy w przeszłości - zapewnił prezes Komputronika.

125
08.05.2020 13:43

KOMPUTRONIK
 / 
Opłata reprograficzna. "Smartfony nawet 300 zł droższe"

- ZAiKS to prywatna firma, która w oparciu o przepisy prawne próbuje od polskich konsumentów pobrać pieniądze na to, żeby w jeszcze większym stopniu korzystać z luksusów, w którym żyją - powiedział Wojciech Buczkowski, prezes firmy Komputronik w odpowiedzi na pytanie o opłatę reprograficzną, z której pieniądze miałyby pójść na fundusz ubezpieczeniowy dla artystów. - Jeśli nowe przepisy wprowadzą opłatę rzędu 6 proc. na smartfony, to smartfony będą nawet 300 zł droższe - uważa Buczkowski. Jak dodał, marże już teraz są tak niskie, że nie ma możliwości, by firmy wzięły opłatę na siebie. - To jest tragiczny moment, żeby wprowadzać tego typu opłaty, bo ucierpią firmy i konsumenci. Polska przestanie być atrakcyjnym miejscem do zakupu smartfonów, w dużym stopniu do Polski będą sprzedawać firmy z zagranicy. Może się okazać, że firmy litewskie będą np. sprzedawać smartfony, firmy czeskie - telewizory, ponieważ niektóre podatki są zróżnicowane geograficznie - tłumaczył Wojciech Buczkowski w programie "Money. To się liczy".

5
08.05.2020 8:49

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Gośćmi: Andrzej Adamczyk i Wojciech Buczkowski

Dziś w "Money. To się liczy" tematem m.in. nowe drogi, odmrożenie kolei i podatek od smartfonów. Gośćmi będą minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i Wojciech Buczkowski, prezes firmy Komputronik. Zapraszamy od 9.30.

35
08.05.2020 6:44

SKARBÓWKA
 / 
Spór Komputronika z fiskusem. "Jesteśmy pod presją administracji skarbowej"

- Jesteśmy pod presją administracji skarbowej - uważa Wojciech Buczkowski, prezes firmy Komputronik. - Radzimy sobie dobrze, ale strat, jakie przenieśliśmy w związku z decyzją jednego urzędnika, przez dłuższy czas nie da się odrobić - powiedział w programie "Money. To się liczy". - Urzędnik z małego oddziału w mniejszym mieście zadecydował, że polska firma i pracownicy ponieśli porażkę, jeśli chodzi o bycie traktowanym w odpowiedni sposób przez urzędników. To wyzwanie od przynajmniej 3 lat wpływa na naszą działalność i jest również przyczyną tego, że spółka jest w procesie sanacji - mówił Buczkowski. Na jakim etapie jest spór? - Wydana została decyzja negatywna, która zakłada, że spółka musi ponieść konsekwencje tego, że podmioty, które są jej nieznane i z którymi nie miała żadnego kontaktu, nie odprowadziły należnego podatku VAT i to spółka musi za te podmioty zapłacić – powiedział Buczkowski. - Złożyliśmy odwołanie do izby skarbowej, ale prawdopodobnie nie jest ono procedowane z uwagi na sytuację epidemiologiczną.

bDBpqNzH
14
10.03.2020 20:14

KOMPUTRONIK
 / 
Akcje Komputronika potaniały o połowę. To reakcja na niekorzystną decyzję fiskusa

Akcje Komputronika potaniały we wtorek o 54,17 proc. To reakcja inwestorów na decyzję fiskusa, który zobowiązał Grupę Komputronik do zwrotu 60 mln zł z tytułu nieprawidłowo rozliczonego VAT.

48
09.03.2020 15:44

VAT
 / 
Komputronik. Kara od skarbówki. "Nie zgadzamy się, będziemy walczyć do skutku"

Dotkliwa kara dla Komputronika. Urząd Skarbowy decyzją podatkową zażądał od firmy 39 mln zł plus odsetki, co łącznie składa się na blisko 60 mln zł. Spółka nie zgadza się z decyzją i będzie się od niej odwoływać. Mimo to pracę może stracić nawet 20 proc. załogi.

3
09.03.2020 14:24

HANDEL
 / 
Komputronik uspokaja klientów. Firma w dalszym ciągu będzie prowadzić normalną sprzedaż

Niekorzystna dla Grupy Komputronik decyzja Naczelnika Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego jest "rażąco bezpodstawna i zawiera wiele błędów formalnych i proceduralnych, zatem prawdopodobieństwo jej uchylenia jest wysokie", przekonuje spółka. Zapewnia, że złożone przez nią wnioski o wszczęcie postępowania sanacyjnego nie powinny niepokoić klientów.

99
08.03.2020 14:36

FIRMY
 / 
Komputronik ma problemy. Złożył wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego

Firma Komputronik oraz spółka zależna Komputronik Biznes sp. z o.o. złożyły w Sądzie Rejonowym Poznań Stare Miasto w Poznaniu wnioski o otwarcie postępowania sanacyjnego. To rodzaj postępowania restrukturyzacyjnego mającego na celu poprawę sytuacji przedsiębiorstwa.

bDBpqNzN
21.01.2019 10:28

GOOGLE
 / 
Porozmawiaj ze swoim urządzeniem. Po polsku!

Google Assistant nareszcie pojawił się w polskiej wersji językowej. Porozmawiajmy!

7
31.10.2018 12:26

KOMPUTRONIK
 / 
Tradycyjne sklepy nie znikną z centrów handlowych. Klienci wciąż ich potrzebują

Dzięki mediom społecznościowym marki potrafią bardzo szybko zyskiwać uznanie klienta, ale jeszcze szybciej je tracić. Stąd na co dzień staramy się oferować produkty i usługi jak najlepiej zaspokajające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów - mówi …

08.11.2017 10:43

KOM
 / 
Komputronik ma ugodę z C&C Energy. Po latach w sądach trzeba teraz spełnić warunki

Komputronik i spółki grupy zawarły po sześciu latach sporów ugodę z Clean & Carbon Energy. Ma na celu zakończenie wszelkich konfliktów, spraw sądowych oraz postępowań prawnych.

bDBpqNzO
14
17.08.2016 10:29

KOMPUTRONIK
 / 
Słabe wyniki Komputronika. Akcje spółki mocno tanieją

Rok do roku zysk netto spółki zmalał o ponad 40 procent.

20.10.2014 10:30

KOMPUTRONIK
 / 
Komputronik i CEE zawarły ugodę

Umowa definitywnie kończy wszystkie spory majątkowe toczące się między stronami.

06.08.2014 10:32

KOMPUTRONIK
 / 
Komputronik chwali się dobrymi wynikami

Prezes zarządu spodziewa się dalszego wzrostu dzięki rosnące popularności smartfonów.

14.04.2014 13:30

KOMPUTRONIK
 / 
Najlepszy rok w historii spółki Komputronik

Spółka kierowana przez Wojciecha Buczkowskiego (na zdjęciu) zaprezentowała wstępne wyniki za pierwszy tegoroczny kwartał.

18.02.2014 13:09

KOMPUTRONIK
 / 
Komputronik niemal podwoił przychody

Tylko w trzech kwartałach roku obrotowego 2013/2014 spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie całego roku obrotowego 2012/2013.