Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Porozmawiaj ze swoim urządzeniem. Po polsku!

0
Podziel się:

Google Assistant nareszcie pojawił się w polskiej wersji językowej. Porozmawiajmy!

Porozmawiaj ze swoim urządzeniem. Po polsku!
(Fotolia)

16 stycznia 2019 w Polsce rozpoczęła się oficjalna rewolucja w komunikacji na linii człowiek-urządzenie. Tego dnia zadebiutował w Polsce Asystent Google. I choć dostęp do niego będzie przydzielany kolejnym użytkownikom przez kilka następnych tygodni – warto już dziś sprawdzić, czy nasz sprzęt jest gotowy na interakcję ze sztuczną inteligencją.

Wróćmy jednak do początku: Asystent Google to wirtualny pomocnik, z którym możemy prowadzić rozmowę, zadawać mu pytania i wydawać polecenia – co ważne – w języku polskim. Teraz zatem, zamiast wstukiwać zapytanie w wyszukiwarce, wystarczy zapytać: „Jaka jutro będzie pogoda?” lub „ Jak zamówić kawę po fińsku?”. Jeśli dopadnie nas nuda – z Google Assistant możemy porozmawiać o nowinkach w technologii, o wydarzeniach lub zapytać o fajną piosenkę lub kawał.

Przedstawiciele Google obiecują, że możliwości Google Assistant będą coraz bardziej się powiększać, choć już dziś widać, że przy odrobinie wprawy można z asystentem zdziałać naprawdę wiele. Wystarczy mieć odpowiednie urządzenie:

• Android 5.0 lub nowszy
• Aplikacja Google 6.13 lub nowsza
• Usługi Google Play
• 1,0 GB pamięci na twoim urządzeniu

Niebawem Google Assistant będzie także dostępny na system IOS. Już teraz można go zainstalować w urządzeniach firmy Archos, a konkretnie Archos Hello 5, Archos Hello 7 i Archos Hello 10 – asystentach głosowych, które można połączyć z systemami Smart Home i za jego pomocą sterować inteligentnym domem. Produkty Archos można nabyć w sklepie komputronik.pl

Z asystenta Google można korzystać również na słuchawkach, ale nie wszystkich. Na liście kompatybilnych produktów znajdziemy, m.in.:

• Sony WH-1000XM3
Sony WH-1000XM2
Bose QuietComfort 35 II
• JBL Everest 710GA

Słuchawki w połączeniu z asystentem, otwierają przed nami zupełnie nowe i wygodne możliwości. Można dyktować wiadomości i słuchać powiadomień, komunikatów i maili, a nasze ręce nie są już przyklejone do smartfona. Chyba brzmi to wystarczająco zachęcająco. Warto więc już teraz sprawdzić w Ustawieniach w smartfonie, czy już pojawiła się sekcja ”Asystent Google”, a następnie kliknąć „Włącz”.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Informacja prasowa
KOMENTARZE
(0)