Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komputronik odstępuje od części umów w galeriach handlowych

19
Podziel się:

Zarząd Komputronika powziął informację o skutecznym odstąpieniu od pakietu umów najmu lokali handlowych, których stroną była spółka i w których prowadziła sklepy własne. Może, bo jest w procesie sanacji.

Komputronik znajduje się w procesie sanacji.
Komputronik znajduje się w procesie sanacji. (PAP)
bETqqvWZ

Łączny udział umów najmu lokali handlowych, od których odstąpiono dotychczas w związku z prowadzonym postępowaniem sanacyjnym, obejmuje ok. 34 proc. sklepów własnych spółki - poinformował Komputronik w komunikacie giełdowym.

Aktualnie cała sieć handlowa Grupy Komputronik liczy ponadto łącznie 212 sklepów funkcjonujących na podstawie umów agencyjnych i partnerskich, czytamy dalej w komunikacie.

Jak mówił niedawno w rozmowie z money.pl Wojciech Buczkowski, prezes firmy Komputronik, firma jest w procesie sanacji, więc ma zgody odpowiedniego organu, by od umów odstąpić.

bETqqvXb
Zobacz także: Obejrzyj także: Galerie handlowe znów otwarte. Klientów mniej, a czynsze te same

Ten sam argument pada w komunikacie giełdowym: Odstąpienie od umów zostało dokonane przez zarządcę sanacyjnego na podstawie postanowień w przedmiocie wyrażenia zgody na odstąpienie od umowy w trybie art. 298 ustawy - Prawo restrukturyzacyjne, wydanych przez sędziego-komisarza w postępowaniu sanacyjnym emitenta.

Komputronik nie jest jedyną firmą, która nie otworzyła niektórych swoich sklepów w galeriach handlowych po 4 maja. Czytaj więcej: Kto się otworzył, a kto nie? Z galerii handlowych zniknęły dosłownie setki sklepów

bETqqvXh

W programie "Money. To się liczy" Buczkowski mówił, że koronawirus sporo zmienił. - Ruch w galeriach jest mniejszy. Jednocześnie czynsze nie zostały zmienione - podkreśla. - Zapisy w umowach są jasne i nie pozostawiają wątpliwości co do ich wysokości - mówił.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETqqvXC
KOMENTARZE
(19)
zxc
2 lata temu
Krzyżyk na drogę galeriom handlowym, powinny być zrównane z ziemią.
Paweł
2 lata temu
Niestety ale rząd nie kontroluje i nie panuje nad sytuacją . Znam 2 firmy w śród znajomych co nie powinni dostać wsparcia . Bo przychody im nie spadły nie miały z czego jedna ma stałe dochody cały czas. A drugi pobrał gotówkę wcześniej jeszcze przed epidemia a teraz wykonuje pracę za to. Więc niestety dają tym co się nie należy. I nie piszcie mi tu zaraz ,że mam super znajomych czy innych głupot bo to nie ja powinienem odpowiadać za kontrolę.
cowynato
2 lata temu
Jest tyle świetnego sprzętu poleasingu, że to się chyba nie ma prawa udać ?
bETqqvXD
loki
2 lata temu
Co ma TVN do tego ?????????????
Mark
2 lata temu
całę szczęście, bo nic sie tam normalnie załatwić nie dało.. a ceny to chyba są ustalane wg. wzoru: cena rynkowa +90%