Trwa ładowanie...
bDAgTfIR

Notowania

Koronawirus Kryzys – Wszystkie wiadomości

201
21.01.2021 7:56

GOSPODARKA
 / 
PiS odrzucił poprawki. Bez dodatków dla medyków, pieniędzy na oświatę i psychiatrię dziecięcą

Senat proponował: dajmy więcej pieniędzy z budżetu m.in. dla medyków, nauczycieli oraz na psychiatrię dziecięcą. W środę późnym wieczorem PiS przytłaczającą większość poprawek odrzucił w Sejmie.

19.01.2021 11:27

KORONAWIRUS
 / 
Bunt przedsiębiorców. Minister komentuje

- Trudno znaleźć dobre słowo, by opisać to, co się dzieje - tak o buncie przedsiębiorców mówi wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Polityk w programie "Money. To się liczy" podkreślała jedynie, że rząd stara się pomagać przedsiębiorcom. - Od tego tygodnia można korzystać ze środków wypłacanych w ramach tarcz. Tak jak zapowiadaliśmy: ci, którzy nie będą się stosować do obostrzeń, nie będą mogli liczyć na pieniądze od rządu - zapowiedziała jedynie wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

429
19.01.2021 6:06

GOSPODARKA
 / 
Zamknięci nawet do kwietnia. Europa szybko z lockdownu nie wyjdzie

Włochy, Irlandia, Niemcy i Holandia to kraje w czołówce "najmocniej" zamkniętych w Europie. Polska? Pod względem ogólnej siły obostrzeń jesteśmy europejskim średniakiem.

25
18.01.2021 18:47

KORONAWIRUS
 / 
Odszkodowania za niepożądane skutki szczepień. Jest projekt ustawy

Rząd pokazał projekt ustawy o Funduszu Kompensacyjnym Szczepień Ochronnych. Ma on pozwolić na łatwiejsze ubieganie się o odszkodowania przez tych, u których pojawią się niepożądane skutki szczepień. Wysokość zadośćuczynienia może wahać się od kilku do 100 tys. zł.

121
18.01.2021 16:05

GOSPODARKA
 / 
Polacy wzgardzili 500+ na wakacje? Nie wydali 1,5 mld zł

Około 3 mln bonów turystycznych wciąż nie zostało wciąż zrealizowanych. To oznacza, że Polacy wciąż mają do wydania około 1,5 mld zł na wakacje. A tymczasem długi branży rosną.

bDAgTfIT
1
18.01.2021 14:44

GOSPODARKA
 / 
Koronawirus nie zniechęcił do biznesu. Liczba nowych spółek zaskakuje

W 2020 roku powstało ponad 47 tys. nowych spółek, zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Sądowym. To niemal tyle samo co rok wcześniej, a więcej niż dwa czy trzy lata temu. Spada za to zainteresowanie jednoosobową działalnością.

204
16.01.2021 11:44

GOSPODARKA
 / 
Lockdown zniweczył ich plany. Zainwestowali sześciocyfrową kwotę w klub fitness

Rok temu otworzyli własny klub fitness. Działali tylko przez 5 z 12 miesięcy, więc na tarcze się nie łapią. - Nie chcemy pieniędzy od państwa. Dajcie nam pracować, choćby w najostrzejszym reżimie - apelują do rządu. Takich jak oni są tysiące.

262
14.01.2021 11:25

BUNT
 / 
Wiceminister o buncie przedsiębiorców. "Wymachiwanie szabelką"

- Organizacje pracodawców również podchodzą do tego buntu w zróżnicowany sposób - tak o buncie niektórych przedsiębiorców mówi wiceminister rozwoju Robert Tomanek. Gość programu "Money. To się liczy" podkreślał, że takie nieposłuszeństwo może wpłynąć na pogorszenie sytuacji epidemicznej. - Bardzo łatwo zgłaszać postulaty, jeśli nie ponosi się odpowiedzialności za zdrowie Polaków. To wymachiwanie szabelką - mówi Tomanek. Jednocześnie podkreśla, że resort będzie przyglądał się firmom celowo łamiącym obostrzenia. - Jeśli korzystają z pomocy państwa w ramach tarcz antykryzysowych, to powinni ponieść konsekwencje tego buntu - powiedział wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

135
14.01.2021 11:05

GOSPODARKA
 / 
Wiceminister o buncie firm. "Nie dramatyzujmy"

- Wsparcie dla firm ma dwa skutki uboczne. Po pierwsze zwiększamy dług publiczny, a po drugie istnieje ryzyko nadużywania instrumentów pomocowych - tak o kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa mówi wiceminister rozwoju Robert Tomanek. Gość programu "Money. To się liczy" nie obawia się, że sfrustrowani przedsiębiorcy wyjdą na ulicę w proteście przeciwko obostrzeniom. - Nie dramatyzujmy i nie popadajmy w przesadę - mówi wiceszef resortu rozwoju. Jak podkreśla Tomanek, dane z przemysłu i eksportu pokazują, że w tych dwóch kwestiach już wróciliśmy do stanu sprzed epidemii. - Gorzej jest w usługach. Przede wszystkim tych, które wiążą się z mobilnością. Mowa tu o turystyce, gastronomii czy przewozach pasażerskich - podkreśla wiceminister rozwoju.

bDAgTfIZ
4
14.01.2021 11:05

WIDEO
 / 
Firmy mają dość. Grożą im eksmisje i bankructwa

- W wielu działalnościach zagrożony jest majątek prywatny przedsiębiorców - zwraca uwagę w programie "Money. To się liczy" Rzecznik MŚP Adam Abramowicz. W ten sposób tłumaczy desperację i rozpacz wielu właścicieli firm, którzy mimo obostrzeń postanawiają otworzyć działalność. - To są ludzie, którzy mogą być eksmitowani z mieszkania. Jak zaległości rosną, to pojawia się komornik - podkreśla Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. Apeluje jednocześnie o powrót do strategii z listopada, gdy premier przedstawił etapy wychodzenia z epidemii. Dziś jednak te zasady zostały porzucone. - To był dobry plan i należy do niego wrócić - podkreśla Adam Abramowicz w programie "Money. To się liczy".

7
14.01.2021 10:24

BIZNES
 / 
Firmy się buntują. Rzecznik MŚP mówi, jak je uspokoić

- Szybko uzupełnić tarcze o branżę najmocniej dotknięte kryzysem oraz powrócić do planu wychodzenia z pandemii z listopada - to zdaniem Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców sposób na to, by uspokoić nastroje wśród przedsiębiorców. Co jeśli nie ma pieniędzy na rozszerzenie pomocy? - Jeśli nie mamy pieniędzy na wypłacanie rekompensat, to nie zamykajmy biznesów - twierdzi Adam Abramowicz w programie "Money. To się liczy". Nie chciał jednak zabierać głosu na temat pozwów, które wiele branż szykuje przeciwko Skarbowi Państwa. - Nie może być tak, że przedsiębiorcy czują się, że państwo jest dla nich opresyjny - mówi Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

3
14.01.2021 10:00

GOSPODARKA
 / 
Przedsiębiorcy się buntują. Rzecznik MŚP: są traktowani niesprawiedliwie

- Jednym z powodów frustracji jest brak daty wyjścia z lockdownu - tak o buntujących się przedsiębiorcach mówi rzecznik MŚP Adam Abramowicz. Jego zdaniem wskazanie konkretnej daty odmrożenia gospodarki znacznie uspokoiłoby nastroje. Gość programu "Money. To się liczy" przypomina, że w listopadzie premier przedstawił plan wychodzenia z epidemii w zależności od dziennej liczby zachorowań. - Nie wiadomo dlaczego te plany zostały porzucone - zwraca uwagę Abramowicz i apeluje, by do niego wrócić. Rzecznik małych i średnich przedsiębiorców podkreśla jednocześnie, że przedsiębiorcy są traktowani przez rząd niesprawiedliwie. - Dlaczego duże fabryki w których na zmianie pracuje kilkaset osób działają normalnie, a obok na siłowni dla 20 osób już działać nie można? To budzi frustracje - mówi gość programu "Money. To się liczy".

725
12.01.2021 11:21

GOSPODARKA
 / 
Galerie nadal w lockdownie. Branża nie kryje złości, posypią się pozwy

Handel nie kryje rozczarowania poniedziałkowymi decyzjami rządu. Galerie pozostaną zamknięte przynajmniej do końca stycznia. A może i dłużej. - Czuć nerwowość i napięcie - słyszymy od przedstawicieli branży. Niektórzy już zapowiadają pozwy przeciwko państwu.

bDAgTfJa
15
11.01.2021 21:20

GOSPODARKA
 / 
NBP podreperuje budżet państwa. Dorzuci około 5 mld zł

Zysk Narodowego Banku Polskiego w 2020 roku powinien wynieść około 5 mld zł. Mniej więcej tyle powinno więc trafić do budżetu państwa. To więcej niż dochody z podatku cukrowego i handlowego razem wzięte.

97
11.01.2021 19:22

GOSPODARKA
 / 
Galerie handlowe pozostaną zamknięte. Branża na razie nie komentuje decyzji rządu

W poniedziałek rząd poinformował, że dotychczasowe obostrzenia w zdecydowanej większości pozostaną z nami do końca stycznia. Zamknięte będą choćby galerie handlowe. Branża najwyraźniej jest zaskoczona i póki co komentować sprawy nie chce. Choć wcześniej chętnie to robiła.

7
11.01.2021 14:44

GOSPODARKA
 / 
Koronawirus w Polsce. Stok pod Wieliczką otwarty w weekend. Policja wyjaśnia sprawę

Policja już wyjaśnia, dlaczego jeden ze stoków narciarskich w okolicy Wieliczki był otwarty w miniony weekend. Zdaniem funkcjonariuszy było to złamanie obowiązujących obostrzeń sanitarnych w związku z epidemią koronawirusa.

318
11.01.2021 12:49

GOWIN
 / 
Pomoc dla gmin górskich. Gowin odpowiada na bunt górali

Do gmin górskich ma trafić 1 mld złotych wsparcia - zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin. W tym 700 mln na inwestycje i ok. 300 na zwolnienie z podatku od nieruchomości. Przedsiębiorcy poszkodowani przez lockdown apelują do rządu o poluzowanie obostrzeń.

344
02.01.2021 8:42

TURYSTYKA
 / 
"Przetrwał wojny, a może nie przetrwać pandemii". Właściciele zamku liczą straty

- Nowe ograniczenia, ale także strach i brak zrozumienia nowych, niejasnych przepisów odebrały nam ostatnią szansę na przetrwanie zimy. Teraz licznik tyka już tylko w jedną stronę - przyznaje Małgorzata Śnieżek, właścicielka Zamku Roztoka.