Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Akcje Komputronika potaniały o połowę. To reakcja na niekorzystną decyzję fiskusa

Akcje Komputronika potaniały we wtorek o 54,17 proc. To reakcja inwestorów na decyzję fiskusa, który zobowiązał Grupę Komputronik do zwrotu 60 mln zł z tytułu nieprawidłowo rozliczonego VAT.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. promocyjne)
Grupa Komputronik złożyła wniosek o rozpoczęcie postępowania sanacyjnego, które pozwoli uzdrowić sytuację finansową dwóch spółek, które wchodzą w jej skład (Fot: -)

- Handel akcjami Komputronika ruszył we wtorek o godzinie 11:45. W poniedziałek notowania nie wystartowały ze względu, na, jak informuje Stockwatch, zbyt dużą liczbę zleceń sprzedaży. Kurs Komputronika leciał dzisiaj na łeb na szyję. W południe osiągnął historyczne minimum. Za jedną akcję płacono zaledwie 0,75 zł. O godz. 14:00 za jedną akcję płacono nieco powyżej złotówki - 1,09 zł – informuje serwis WNP.

Spółki planują zwolnić jedną piątą pracowników
Komputronik ma problemy. Złożył wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego

"W decyzjach organu zakwestionowano prawidłowość rozliczeń VAT emitenta w kontrolowanych okresach, w związku z czym wydano decyzję, na podstawie której powstało niewymagalne zobowiązanie w wysokości ok. 39,2 mln zł (plus należne odsetki szacowane przez emitenta na 18,7 mln zł). Decyzjom nie nadano rygoru natychmiastowej wykonalności, w związku z czym ich wydanie nie wpływa bezpośrednio na sytuację płynnościową emitenta (decyzje są neutralne pod kątem przepływów pieniężnych). Decyzje nie są prawomocne i wykonalne, a emitent, zgodnie z przysługującą ścieżką odwoławczą, przygotowuje odwołania, które rozpatrywać będzie dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu" – napisano w komentarzu.

Obejrzyj: Koronawirus w Zielonej Górze. Księża przypominają wiernym zasady higieny

Zarząd dodał, że posiada opinie dwóch doradców podatkowych, którzy określili decyzję jako "rażąco bezpodstawną i zawierającą wiele błędów formalnych i proceduralnych".

Niezależnie od oceny decyzji, Komputronik oraz Komputronik Biznes sp. z o.o. złożyły w Sądzie Rejonowym Poznań Stare Miasto w Poznaniu wnioski o otwarcie postępowania sanacyjnego. To rodzaj postępowania restrukturyzacyjnego mającego na celu poprawę sytuacji przedsiębiorstwa.
Jednocześnie z wnioskiem o otwarcie postępowania sanacyjnego, Komputronik poinformował o rozpoczęciu rozmów z mBankiem, Santander Bank Polska, Millennium Bankiem oraz Bankiem Pekao. Celem rozmów jest uzgodnienia dalszego modelu finansowania działalności spółki.

W komunikacie Komputronika podano też, że 5 marca 2020 r. Bank Pekao wypowiedział spółce umowę kredytową, natomiast Pekao Faktoring sp. z o.o. wypowiedział umowę faktoringową spółce Komputronik Biznes sp. z o.o. Grupa Pekao odpowiadała za ok. 6 proc. zewnętrznego finansowania Komputronika.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-03-2020

EternitCiekawe skąd PiS będzie brał pieniądze jak już wszystkie polskie firmy wykończy.

10-03-2020

LukeGPiS wie jak wspomagać polskie firmy

10-03-2020

KomputronikNarazili sie komus z PiSu wiec zostana zniszczeni

Rozwiń komentarze (14)