Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Komputronik uspokaja klientów. Firma w dalszym ciągu będzie prowadzić normalną sprzedaż

3
Podziel się:

Niekorzystna dla Grupy Komputronik decyzja Naczelnika Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego jest "rażąco bezpodstawna i zawiera wiele błędów formalnych i proceduralnych, zatem prawdopodobieństwo jej uchylenia jest wysokie", przekonuje spółka. Zapewnia, że złożone przez nią wnioski o wszczęcie postępowania sanacyjnego nie powinny niepokoić klientów.

Grupa Komputronik złożyła wniosek o rozpoczęcie postępowania sanacyjnego, które pozwoli uzdrowić sytuację finansową dwóch spółek, które wchodzą w jej skład
Grupa Komputronik złożyła wniosek o rozpoczęcie postępowania sanacyjnego, które pozwoli uzdrowić sytuację finansową dwóch spółek, które wchodzą w jej skład (Komputronik.pl, -)
bESkDHnV

W niedzielę informowaliśmy, że firma Komputronik oraz spółka zależna Komputronik Biznes sp. z o.o. złożyły w Sądzie Rejonowym Poznań Stare Miasto w Poznaniu wnioski o otwarcie postępowania sanacyjnego. To rodzaj postępowania restrukturyzacyjnego mającego na celu poprawę sytuacji przedsiębiorstwa. Złożenie wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego ma związek z wydaniem przez Naczelnika Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu - Delegatury w Lesznie negatywnych dla spółki decyzji dotyczących postępowań kontrolnych w zakresie podatku VAT za miesiące: marzec, kwiecień i maj 2014 roku.

W poniedziałek Grupa Komputronik opublikowała komunikat, w którym zapewnia, że przejściowe utrudnienia nie będą w żaden sposób uderzały w klientów, którzy bez przeszkód mogą korzystać z oferty Komputronik S.A. oraz Komputronik Biznes sp. z o.o.
Spółka skomentowała decyzję Urzędu Celno-Skarbowego.

- W ocenie Zarządu jak i dwóch niezależnych doradców podatkowych, decyzja jest rażąco bezpodstawna i zawiera wiele błędów formalnych i proceduralnych, zatem prawdopodobieństwo jej uchylenia jest wysokie. Otrzymanie negatywnej decyzji przekłada się na utrudnienie rozmów z instytucjami finansującymi Grupę Kapitałową i w krótkim terminie stanowi dla Spółki ryzyko utrzymania płynności finansowej. Zarządy obydwu Spółek są zdeterminowane do utrzymania działalności i podkreślają, że sanacja jest procesem prowadzącym do uzdrowienia przedsiębiorstw – czytamy.

bESkDHnX
Zobacz także: Obejrzyj: Jak prowadzić księgowość w małej firmie bez błędów, mandatów i odsetek?

Co dalej z Komputronikiem? Wejście Spółki w sanację wymusi dalszą reorganizację firmy, na którą jest ona przygotowana. Działania w tym kierunku rozpoczęły się już na początku 2019 roku, kiedy to "wykonano szereg działań optymalizacyjnych i efektywnościowych".

bESkDHod

- Podjęte kroki nie mają wpływu na sprzedaż oraz prawa konsumentów. Zarówno sklepy stacjonarne jak i sklep internetowy nadal będą prowadzić sprzedaż elektroniki, wysyłki będą realizowane zgodnie z zamówieniami, konsumenci będą mieć swobodny dostęp do pełnej oferty produktowej oraz usługowej, a także będą bez przeszkód mogli korzystać m.in. z prawa do reklamacji czy zwrotu zakupionego towaru. Obydwie Spółki będą nadal, na dotychczasowych zasadach, realizować obsługę sprzedażową i posprzedażową – zapewnia spółka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESkDHoy
KOMENTARZE
(3)
Romek
2 lata temu
To tam w tej firmie jeszcze ktoś coś kupuje ? ? ? Przecież sprzęt który jest "polecany" jest zazwyczaj starymi łupami, a ceny są zaporowe ...
Xyz
2 lata temu
A kiedy Media Expert ? Ci tez nieźle kombinują z podakami co tydzien kilka nowych sklepów kilka społek córek machlojki z cenami?
Normalny
2 lata temu
I bardzo dobrze - kupiłem kamerę w pół roku kilkanaście napraw i nie chcą odstąpić od umowy . nawet sądu się nie boją .Niech ich zgnoją .
bESkDHoz