Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komputronik ma problemy. Złożył wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego

Firma Komputronik oraz spółka zależna Komputronik Biznes sp. z o.o. złożyły w Sądzie Rejonowym Poznań Stare Miasto w Poznaniu wnioski o otwarcie postępowania sanacyjnego. To rodzaj postępowania restrukturyzacyjnego mającego na celu poprawę sytuacji przedsiębiorstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Spółki planują zwolnić jedną piątą pracowników

Serwis PAP Biznes informuje, że złożenie wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego ma związek z wydaniem przez Naczelnika Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu - Delegatury w Lesznie negatywnych dla spółki decyzji dotyczących postępowań kontrolnych w zakresie podatku VAT za miesiące: marzec, kwiecień i maj 2014 roku.

Jak napisano w przesłanym komunikacie: "W decyzjach organu zakwestionowano prawidłowość rozliczeń VAT emitenta w kontrolowanych okresach, w związku z czym wydano decyzję, na podstawie której powstało niewymagalne zobowiązanie w wysokości ok. 39,2 mln PLN (plus należne odsetki szacowane przez emitenta na 18,7 mln PLN). Decyzjom nie nadano rygoru natychmiastowej wykonalności, w związku z czym ich wydanie nie wpływa bezpośrednio na sytuację płynnościową emitenta (decyzje są neutralne pod kątem przepływów pieniężnych). Decyzje nie są prawomocne i wykonalne, a emitent, zgodnie z przysługującą ścieżką odwoławczą, przygotowuje odwołania, które rozpatrywać będzie Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu".

Wraz z wnioskiem o otwarcie postępowania sanacyjnego, Komputronik oraz Komputronik Biznes sp. z o.o. złożyły wstępny plan restrukturyzacyjny. Spółki planują także zwolnić jedną piątą pracowników.

Jednocześnie Komputronik poinformował o rozpoczęciu rozmów z mBankiem, Santander Bank Polska, Millennium Bankiem oraz Bankiem Pekao. Celem rozmów jest uzgodnienia dalszego modelu finansowania działalności spółki.

W komunikacie Komputronika podano, że w dniu 5 marca 2020 r. Bank Pekao wypowiedział spółce umowę kredytową, natomiast Pekao Faktoring sp. z o.o. wypowiedział umowę faktoringową spółce Komputronik Biznes sp. z o.o. Grupa Pekao odpowiadała za ok. 6 proc. zewnętrznego finansowania Komputronika.

GUS pokazał, ile zarabia się w Polsce.
Praca z dobrą pensją? Zobacz ranking najlepiej i najgorzej opłacanych zawodów

Obecnie toczy się postępowanie podatkowe dotyczące prawidłowości rozliczeń podatku VAT za styczeń 2015 roku.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-03-2020

adiKomputronik przesadził z rozwojem. Zamiast być profesjonalistą w zakresie komputerów i akcesoriów to poszli w AGD i sklepy wielkopowierzchniowe. Rynek … Czytaj całość

08-03-2020

krzychKwota do zapłacenia to 39,2 mln,a odsetki to 18,7mln,czyli ponad 50%. Zaległosci sprzed pieciu lat,czyli srednio 10% rocznie . chciałbym ,zeby mi … Czytaj całość

08-03-2020

xdGospodarka nie może się składać z samych tylko sklepów. Liczba klientów i pieniędzy jest ograniczona w tym kraju. Powiedzcie Niemcom żeby pozamykali … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (99)