Trwa ładowanie...
bDzBOgmt

Notowania

Firmy – Wszystkie wiadomości

20.01.2021 7:53

KRYZYS
 / 
Tarcza branżowa. Jest zgoda na pomoc dla kolejnych biznesów

Sześć nowych kodów PKD obemujących takie działalności, jak hotele, turystyczne obiekty noclegowe i miejsca krótkotrwałego zakwaterowania, pojawi się na liście wsparcia z rządowej tarczy branżowej.

273
19.01.2021 9:54

KRYZYS
 / 
Tarcza PFR 2.0. Branża beauty apeluje o pomoc. "Wiele firm rozważa zamknięcie działalności"

"Zwracamy się z apelem od 50 tys. firm" – piszą w liście do rządu przedstawiciele branży beauty, do którego dotarł portal money.pl. Jak czytamy, 89 proc. firm z tego sektora przynosi straty, a większość rozważa zamknięcie działalności. Pomóc mogłoby włączenie do tarcz branżowej i finansowej 2.0.

408
18.01.2021 7:16

BUNT PRZEDSIĘBIORCÓW
 / 
Bunt przedsiębiorców. Otwierają lokale, hotele, pensjonaty, stoki

18 stycznia - to na ten dzień zbuntowani przedsiębiorcy wyznaczyli start "narodowego" nieposłuszeństwa. Chcą otworzyć biznesy wbrew rządowemu zakazowi i zapowiadanym konsekwencjom. Część z nich zrobiła to już nawet wcześniej.

1.4K
15.01.2021 12:44

BUNT PRZEDSIĘBIORCÓW
 / 
Bunt przedsiębiorców. Rząd dał policji wytyczne: będą masowe kontrole i kary

Policja będzie sprawdzać w internecie, kto chwali się wznowieniem działalności pomimo zakazu. Wraz z inspektorami sanepidu będą kontrolować i karać zbuntowanych właścicieli firm.

2
12.01.2021 16:59

DANE OSOBOWE
 / 
Szczepienia pracowników w firmie a przetwarzanie danych. UODO tłumaczy

Pracodawcy zbierający informacje o pracownikach chętnych do zaszczepienia się przeciwko SARS-CoV-2 nie mogą powoływać się na Narodowy Program Szczepień przy przetwarzaniu danych. UODO tłumaczy, jakie przepisy dają im takie upoważnienie.

bDzBOgmv
3
12.01.2021 8:35

FIRMY
 / 
Sprawdzili, gdzie firmom rodzinnym jest najłatwiej. Polska na dwunastej lokacie

Firmy rodzinne mają najlepsze warunki do działania w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Holandii. W Polsce ich sytuacja też nie jest najgorsza, bo w ogólnoświatowym zestawieniu obejmującym 21 państw zajmujemy 12 miejsce.

12
11.01.2021 7:28

FIRMY
 / 
Koronawirus. Co trzecia firma obawia się bankructwa

Ponad jedna trzecia firm - głównie mikro i małych oraz z branż produkcyjnej i usługowej - obawia się bankructwa. W przypadku przedsiębiorstw, które działają krócej niż 2 lata, upadłość grozi co drugiej.

17
09.01.2021 7:39

KORONAWIRUS
 / 
Szczepienia na koronawirusa w firmach. Auchan już zbiera informacje o chętnych

Przedsiębiorcy już dziś poszukują informacji o zorganizowaniu punktu szczepień przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 na terenie własnej firmy. Z ustaleń money.pl wynika, że taki wywiad wśród swoich pracowników przeprowadza sieć hipermarketów Auchan. - Szczepienia w firmach jednak nie rozpoczną się jutro - mówi Xenia Kruszewska z jednej z firm ubezpieczeniowych.

15
08.01.2021 15:49

FIRMY
 / 
Firmy mają dość lockdownu. Kukiz: są równi i równiejsi

- Od początku, gdy pojawił się problem z koronawirusem, proponowaliśmy wprowadzenie stanu nadzwyczajnego. Rząd z automatu przyjąłby na siebie zobowiązania naprawcze za firmy. W tym momencie mamy do czynienia z chaosem, grupami uprzywilejowanymi i grupami pominiętymi. Premier mówił, że rząd zajmie się w szczególności południem Polski. Dlaczego południem? Dlaczego nie firmami, których PKD zostało pominięte jeśli chodzi o pomoc? Dlaczego pomoc ma dostać aquapark, a nie przedsiębiorca, który prowadzi tam sklepik? To jest chaos. Są równi i równiejsi – mówił w programie "Newsroom" przewodniczący Kukiz'15 Paweł Kukiz.

bDzBOgmB
67
08.01.2021 11:36

FIRMY
 / 
Czy będzie przedłużenie lockdownu? "W przyszłym tygodniu decyzja"

- Do 17 stycznia mamy rozporządzenie, które obliguje nas to tego, aby pozostawić konkretne obszary zamknięte. Wszystko wskazuje na to, że ten etap będzie wydłużany. Trudno mi powiedzieć, o ile. Mam nadzieję, że jak najkrócej. Od działań dotyczących firm ważniejsze są zdrowie i bezpieczeństwo Polaków. Po okresie ferii – przez 10-14 dni – będzie analizowane, jak dużo osób zapadło na COVID-19 i od tego będą zależały dalsze decyzje. Dziś (piątek 8 stycznia – red.) spotyka się zespół zarzadzania kryzysowego, mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu dowiemy się, czy lockdown zostanie przedłużony. Żaden moment nie jest dobry na lockdown. Wydaje mi się, że możemy się do pewnych rzeczy przygotowywać. Ciężko już dziś wysyłać informację do przedsiębiorców, aby szykowali się na najgorszy wariant – mówiła w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

385
08.01.2021 11:19

BUNT
 / 
Bunt przeciw obostrzeniom. "Tacy przedsiębiorcy nie podlegają żadnej pomocy państwa"

- Rozporządzenie prezesa Rady Ministrów jest dokumentem wiążącym. Do tego równolegle tworzona jest pomoc dla firm. Jeśli firma nie chce pomocy i chce na własną rękę się otwierać, to są odpowiednie organy, które będą to kontrolować. Tacy przedsiębiorcy nie podlegają pod żadną pomoc państwa. Im dłużej będziemy skupiać się aberracjach przedsiębiorców, tym dłużej będziemy tkwili w lockdownie. Zresztą widać, że taka tendencja dzieje się na całym świecie. Podobne ruchy są np. w Niemczech. Ale im szybciej to zrozumiemy i poddamy się obostrzeniom wydawanym przez rząd, tym szybciej będziemy mogli odmrozić gospodarkę – mówiła w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

133
07.01.2021 10:11

BUNT
 / 
Bunt firm przeciw lockdownowi. "Podejmowane są zdecydowane działania"

- Działania są zdecydowane. Na rządowym zespole zarządzania kryzysowego często dyskutujemy o tej kwestii. Uczestniczy w nich Główny Inspektor Sanitarny, który ma podejmować jednoznaczne działania w tym zakresie – zapewnia w programie ”Tłit” rzecznik rządu Piotr Müller. - Ostatnie takie działania to nałożenie kar 30 tys. zł na klub, który prowadził dyskotekę w czasie pandemii. Czasem te działania są spóźnione i trzeba z nich wyciągać wnioski - dodaje.

74
07.01.2021 6:53

UPADŁOŚĆ
 / 
Koronakryzys. Firmy na skraju upadłości

Pandemia zwiększyła skalę niewypłacalności firm. Kolejny rok będzie trudniejszy dla wielu przedsiębiorców.

bDzBOgmC
16
30.12.2020 13:49

FIRMY
 / 
Zmiany dla firm. Oto co przyniesie przedsiębiorcom nowy rok

CIT od spółek komandytowych, ulga estońska, konieczność publikowania i przekazywania do naczelnika urzędu skarbowego informacji o strategii podatkowej firmy czy kolejne podatki. To tylko część zmian, jakie od przyszłego roku czekają firmy.

152
11.12.2020 12:28

UNIA EUROPEJSKA
 / 
Budżet UE. Oto 5 najważniejszych informacji dla Polski po porozumieniu

Zasada "pieniądze za praworządność" została, choć mechanizm ten będzie działać w nieco ograniczonej formule. To jedna z konkluzji szczytu. Inna - ważniejsza - dotyczy sum, które zasilą polską infrastrukturę, biznesy i wspomogą obywateli. - Bez środków UE nie rozwinęlibyśmy naszego projektu - mówią beneficjenci poprzedniej "siedmiolatki".

3
03.12.2020 16:12

INWESTYCJE
 / 
Ekspansja polskiego biznesu. Rodzime firmy coraz więcej inwestują za granicą

Inwestycje polskich firm za granicą rosną i w 2019 roku zbliżyły się do poziomu 100 mld złotych - wynika z raportu "W poszukiwaniu okazji inwestycyjnych" PwC i PFR TFI. Większość inwestycji przedsiębiorców znad Wisły zlokalizowana jest w Europie.

12
03.12.2020 7:41

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
 / 
Gowin leci do Brukseli. "Wizyta ma służyć wsparciu polskich przedsiębiorców"

Gospodarki, wsparciu przedsiębiorców i rozwoju nowoczesnych technologii będą dotyczyły spotkania wicepremiera Jarosława Gowina z sześcioma unijnymi komisarzami w Brukseli. Rozmowy mogą zejść też na budżet unijny.

4
25.11.2020 7:04

KORONAWIRUS
 / 
Najnowsza tarcza odcina wiele branż od pomocy. Te protestują

Firmy poobijane w czasie pandemii proszą o objęcie ich pomocą. Najnowsza jednak ogranicza się do branż bezpośrednio dotkniętych ograniczeniami.