Trwa ładowanie...
bECDDQdN
Notowania

Archiwum artykułów autora Jacek Gratkiewicz

ProteGO Safe. Rząd wydał kolejne miliony zł na aplikacje, ale mało kto jej używa
15
02.03.2021 18:11

KORONAWIRUS
 / 
ProteGO Safe. Rząd wydał kolejne miliony zł na aplikacje, ale mało kto jej używa

Rząd wyda kolejne 2 mln zł na aplikację STOP COVID - ProteGO Safe. W sumie wydano na nią już 7 milionów złotych. Problem w tym, że aplikacja nie jest sukcesem.

300 mkw. i rachunki na 30 zł miesięcznie. "Pomysł na dom" energooszczędny
258
23.12.2020 7:12

POMYSŁ NA DOM
 / 
300 mkw. i rachunki na 30 zł miesięcznie. "Pomysł na dom" energooszczędny

Czy to możliwe, że powstał wielki dom, który generuje rachunki na poziomie 30 zł miesięcznie? Możliwe! Taki dom pokazujemy Wam w kolejnym odcinku "Pomysłu na dom". Oglądamy dom energooszczędny, który właścicielowi pozwala zaoszczędzić pieniądze poprzez zdecydowanie mniejsze zużycie energii. Minusy? Budowa domu energooszczędnego jest droższa niż tradycyjnego, w perspektywie jednak można być pewnym niższych rachunków. Wybór należy do inwestora. My pokazujemy "Pomysł na dom".

Pasywny i drewniany. Dwa domy w jednym pod Warszawą
88
24.07.2020 15:31

BUDOWA DOMU
 / 
Pasywny i drewniany. Dwa domy w jednym pod Warszawą

W programie "Pomysł na dom" przedstawiamy dziś drewniany dom szkieletowy pod Warszawą. – Moim zdaniem domy szkieletowe są pod wieloma względami lepsze niż tradycyjne – powiedział podczas nagrania Adam Czajkowski z firmy Simple House. Czy ma rację? Sprawdziliśmy, czym jest dom szkieletowy, jak powstaje, ile trwa budowa i ile kosztuje. Każdy projekt oferowany przez firmę inwestor może dowolnie konfigurować wewnątrz i na zewnątrz, a każdy dom jest energooszczędny. Dodatkowo dom, który możecie zobaczyć w programie, ma też niespodziankę. Jak mówią właściciele, jest to dodatkowy dom w domu, np. dla teściowej. Ekipa programu szuka plusów i minusów domu szkieletowego.

Wielka płyta znowu jest hitem. Teraz budują z niej domy jednorodzinne
2
10.07.2020 17:03

BUDOWA DOMU
 / 
Wielka płyta znowu jest hitem. Teraz budują z niej domy jednorodzinne

Wielka płyta wróciła do łask. Teraz budowane są z niej domy jednorodzinne. Jeden z takich domów odwiedziła ekipa programu "Pomysł na dom". Żelbetowe prefabrykaty produkowane są w fabryce, a następnie przywożone na działkę inwestora. Ile trwa taka budowa? Odpowiedź w programie. Oglądamy dziś prawie 200-metrowy dom jednorodzinny w Zduńskiej Woli w woj. Łódzkim. Powstał w technologii MABUDO Rapid®, opartej o żelbetowe płyty, firma nazwała. – To już inna technologia niż ta, w której budowano bloki kilkadziesiąt lat temu – mówi inż. Piotr Drabik z firmy Mabudo. Rozmawiamy z właścicielami domu oraz przedstawicielem firmy, która ten dom wybudowała. W programie przedstawiamy koszty budowy domy o powierzchni 100 mkw. oraz pokazujemy cenę oglądanego domu.

Dom modułowy gotowy w 3 dni. Sprawdzamy, ile kosztuje budowa
59
26.06.2020 10:10

BUDOWA DOMU
 / 
Dom modułowy gotowy w 3 dni. Sprawdzamy, ile kosztuje budowa

Modułowe domy powstają w całej Polsce. Wielu mieszkańców miast uważa, że to świetna alternatywa dla mieszkania w bloku. – To budowa jak z klocków – mówi Andrzej Dec, prezes firmy Moduo Fabryka Domów. Sam mieszka w takim domu, dlatego odwiedził go Jacek Gratkiewicz z programem "Pomysł na dom". Jeden moduł stanowi jeden pokój, można je łączyć i rozbudowywać, gdy rodzina się powiększy. Domy modułowe produkowane są w halach, a prefabrykaty dowożone są do inwestora na działkę. Budowa takiego domu trwa zdecydowanie szybciej niż tradycyjnego, zajmuje od 1 do 3 dni. Jednak jak wygląda ten proces? Wyjaśniamy. Przybliżamy też koszty budowy domu modułowego. Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Pomysł na dom". | W oglądanym domu zastosowano m.in.: energooszczędne ogrzewanie podłogowe, rekuperację z jonizacją powietrza, stację filtracyjną wody.

bECDDQdP
Domek na drzewie. Ile kosztuje i jak go zbudować? Oto "Pomysł na dom"
110
12.06.2020 12:25

DOM NA DRZEWIE
 / 
Domek na drzewie. Ile kosztuje i jak go zbudować? Oto "Pomysł na dom"

Domki na drzewie często pojawiają się w filmach familijnych, przygodowych oraz serialach dla dzieci, a gdyby tak postawić taki domek w rzeczywistości? Czy to możliwe? Sprawdza to w programie "Pomysł na dom" Jacek Gratkiewicz. Na Lubelszczyźnie znalazł "Domki w gałęziach drzew", jak nazywa je konstruktor. Jest to nowoczesna konstrukcja, w której połączono elementy starego drewna, tworząc unikalny klimat. Budowla stanęła na palach, a wokół są drzewa i gałęzie. – Domki do 35 m kw. można budować tylko na zgłoszenie – mówi Bartosz Lewandowski z Manufaktury Domów. Ile to kosztuje i jak zbudować domek na drzewie? Ile tam jest miejsca i czy da się tam odpoczywać? Zapraszamy na "Pomysł na dom". To nowy program money.pl, w którym przedstawiamy różne techniki budowy domów całorocznych lub rekreacyjnych.

Amazon w Polsce. "To będzie wielkie wyzwanie dla sklepów internetowych"
51
18.02.2020 11:33

E-COMMERCE
 / 
Amazon w Polsce. "To będzie wielkie wyzwanie dla sklepów internetowych"

Jeżeli Amazon zdecyduje się wejść do Polski, to może całkowicie zmienić reguły gry na naszym rynku e-zakupów. Wątpliwości co do takiego scenariusza nie ma Rafał Szcześniewski z Omnipack, który przewiduje, że amerykański gigant "poprzeczkę zawiesi wysoko".

Dom bez pozwolenia na budowę. Ma 35 mkw., a w środku saunę
4
14.02.2020 8:17

DOM
 / 
Dom bez pozwolenia na budowę. Ma 35 mkw., a w środku saunę

35 m kw. luksusu. Tak można nazwać miejsce, które money.pl odwiedziło na pięknie położonej działce nad Narwią niedaleko Pułtuska i Warszawy. Całoroczny i w pełni wyposażony dom ma prostą bryłę i wygląda bardzo nowocześnie. Jest mały i na budowę niepotrzebne jest pozwolenie. Czy można w nim zamieszkać? Co można zmieścić na 35 mkw.? Ile to kosztuje? Zobaczcie sami.

Andrzej Blikle: Premie to korupcja, zachęcają do oszustwa
502
25.12.2019 7:20

Andrzej Blikle: Premie to korupcja, zachęcają do oszustwa

– Premia? Takie pieniądze nie motywują do ciężkiej pracy, a do oszukiwania – mówi prof. Andrzej Blikle. Były szef najpopularniejszej warszawskiej cukierni tłumaczy w rozmowie z money.pl, jak powinno wyglądać zarządzanie w nowoczesnej firmie. – Jeśli pracownicy idą do pracy wyłącznie po pieniądze, to nie są szczęśliwi! Jak człowiek 40 godzin tygodniowo się zmusza, to nie może być szczęśliwy – mówi prof. Blikle.

bECDDQdV
Człowiek Roku money.pl: Michał Sołowow
22.05.2019 12:09

NAGRODA MONEY.PL
 / 
Człowiek Roku money.pl: Michał Sołowow

Michał Sołowow, polski biznesmen, najbogatszy Polak, a także wielokrotnie utytułowany kierowca rajdowy. Został Człowiekiem Roku Nagrody money.pl 2019.

Emerytura. Nie opłaca się przechodzić na nią w czerwcu
159
14.05.2019 10:45

ZUS
 / 
Emerytura. Nie opłaca się przechodzić na nią w czerwcu

Nie opłaca się przejście na emeryturę w czerwcu. Może to oznaczać bowiem, że świadczenie będzie niższe o nawet 10 procent. Eksperci radzą, by nie spieszyć się ze składaniem wniosku i popracować choćby miesiąc dłużej.

Michał Brański, VP Strategy, Wirtualna Polska Holding – członek Kapituły Nagrody Money.pl
13.05.2019 14:00

WIRTUALNA POLSKA
 / 
Michał Brański, VP Strategy, Wirtualna Polska Holding – członek Kapituły Nagrody Money.pl

Michał Brański stworzył w 1999 r. wraz z Jackiem Świderskim i Krzysztofem Sierotą portal internetowy pod nazwą go2.pl (późniejsze o2.pl), a w 2000 r. założył MediaOne sp. z o.o. (późniejsze: o2.pl sp. z o.o., a następnie Grupa o2 sp. z o.o., która w 2011 r. została przekształcona w spółkę akcyjną Grupa o2 S.A. (obecnie Wirtualna Polska Holding S.A.). Od powstania portalu do dnia dzisiejszego rozwija on działalność założonej spółki i spółek zależnych na polskim rynku internetowym, pełniąc funkcję członka Zarządu Spółki i członka Rady Nadzorczej spółek zależnych. Od 2009 r. Michał Brański jest dyrektorem Borgosia Investments Limited, a od 2014 r. prezesem zarządu w 10x S.A. Michał Brański studiował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku zarządzanie i marketing.

Sebastian Buczek, Quercus TFI – członek Kapituły Nagrody Money.pl
13.05.2019 13:47

QUERCUS
 / 
Sebastian Buczek, Quercus TFI – członek Kapituły Nagrody Money.pl

Sebastian Buczek, doktor habilitowany nauk ekonomicznych. Zawodowo: wiodący akcjonariusz i Prezes Zarządu Quercus TFI S.A., doradca inwestycyjny, makler papierów wartościowych, zarządzający funduszami QUERCUS. Honorowy obywatel rodzinnego miasta – Jedliny Zdrój. Ma 42 lata. LubI sport i podróże. Członek Kapituły Nagrody Money.pl.

bECDDQdW
Paweł Borys: „Musimy wspierać polskie firmy”
4
13.05.2019 13:42

PFR
 / 
Paweł Borys: „Musimy wspierać polskie firmy”

Paweł Borys, polski ekonomista i menedżer, specjalizujący się w bankowości, rynku kapitałowym i polityce gospodarczej. Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju oraz przewodniczący rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego. Członek Kapituły Nagrody Money.pl. Jest absolwentem wydziału Finansów i Bankowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie o specjalności międzynarodowych rynków finansowych. Specjalizuje się w inwestycjach, zarządzaniu, analizach makroekonomicznych, planowaniu strategicznym i finansowym oraz restrukturyzacjach .

Anna Streżyńska: „Trzeba doceniać firmy inwestujące w technologie”
21
13.05.2019 13:39

ANNA STREŻYŃSKA
 / 
Anna Streżyńska: „Trzeba doceniać firmy inwestujące w technologie”

Polska prawniczka, urzędniczka, była Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz była szefowa Resortu Cyfryzacji. Członkini Kapituły Nagrody Money.pl. Streżyńska ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1995-1997 pracowała w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Następnie była doradcą ministrów łączności w rządzie Jerzego Buzka. Piastowała m.in. urząd dyrektora w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową, podsekretarza stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa (2005-2006), prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (2006-2012) oraz eksperta Fundacji Republikańskiej.Była minister cyfryzacji po utracie teki założyła firmę MC2 Innovations specjalizującą się w wykorzystywaniu technologii blockchain.

Fiskus zaciera ręce. Od Polaka, który wygrał w Eurojackpot, zgarnie miliony
549
10.05.2019 22:12

EUROJACKPOT
 / 
Fiskus zaciera ręce. Od Polaka, który wygrał w Eurojackpot, zgarnie miliony

10 proc. podatku zapłaci od wygranej szczęśliwiec, który wygrał w Eurojackpot ponad 190 milionów złotych. Kwestie podatku od wygranej regulowane są w ustawie o podatku dochodowym.

Dariusz Miłek, prezes CCC, nominowany w kategorii "Człowiek Roku"
29.04.2019 6:29

NAGRODA MONEY.PL
 / 
Dariusz Miłek, prezes CCC, nominowany w kategorii "Człowiek Roku"

Dariusz Miłek to polski przedsiębiorca i potentat na rynku obuwniczym. Jego historia jest przykładem na to, że wielkich pieniędzy można dorobić się, zaczynając od zera. Jest nominowany w kategorii "Człowiek Roku".

Tomasz Biernacki, właściciel Dino Polska, nominowany w kategorii "Człowiek Roku"
16.04.2019 7:40

NAGRODA MONEY.PL
 / 
Tomasz Biernacki, właściciel Dino Polska, nominowany w kategorii "Człowiek Roku"

Tomasz Biernacki to jeden z najbardziej tajemniczych polskich biznesmenów. Wiemy o nim niewiele. Mieszka w Krotoszynie, swoje imperium zaczął budować w 1999 r., kiedy otworzył swój pierwszy sklep Supermarket Dino. Został nominowany do Nagrody Money.pl w kategorii "Człowiek Roku".