Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|
aktualizacja

Dariusz Miłek, prezes CCC, nominowany w kategorii "Człowiek Roku"

Podziel się

Dariusz Miłek to polski przedsiębiorca i potentat na rynku obuwniczym. Jego historia jest przykładem na to, że wielkich pieniędzy można dorobić się, zaczynając od zera. Jest nominowany w kategorii "Człowiek Roku".

Dariusz Miłek wykupił szwajcarską firmę o 96-letniej historii
Dariusz Miłek wykupił szwajcarską firmę o 96-letniej historii (East News, Krystian Dobuszynski/REPORTER)
bEpDkdFh

Miłek urodził się 1 lutego 1968 roku w Szczecinie. Gdy miał 8 lat, jego rodzina przeniosła się do Lubina. Z wykształcenia jest górnikiem.

Jako nastolatek próbował sił w profesjonalnych zawodach kolarskich. Dzięki temu jeszcze w czasach PRL mógł wyjeżdżać za granicę, a tam między startami handlować towarem. Dariusz Miłek rozumiał mechanizmy zmiany ustrojowej i zaraz po 1989 roku otworzył w Lubinie stoisko bazarowe z różnego rodzaju urządzeniami elektrycznymi oraz płaszczami i jeansami.

Pomysł sprzedawania butów pojawił się dwa lata później, po rozmowie z właścicielem sąsiedniego stoiska. Dariusz Miłek zaczął handlować obuwiem nie tylko na bazarze, ale też jako pośrednik. Pierwsze zarejestrowane przedsięwzięcie Dariusza Miłka nosiło nazwę "Firma Handlowa Miłek". Dopiero w 1996 roku wszedł na rynek z profesjonalnymi sklepami pod szyldem Żółtej Stopy.

bEpDkdFj

Firma CCC powstała z inicjatywy Miłka w 1999 roku. Dziś to jedna z największych polskich firm, zajmujących się handlem obuwiem. W ostatnim zestawieniu magazynu najbogatszych Polaków magazynu "Forbes", Miłek zajął siódme miejsce.

W lutym 2019 roku Miłek zrezygnował ze stanowiska prezesa CCC. - Powodem rezygnacji jest intencja prowadzenia spraw spółki z poziomu rady nadzorczej, w związku z tym pan Dariusz Miłek zgłosił swoją kandydaturę na przewodniczącego rady nadzorczej spółki - podano w komunikacie.

bEpDkdFp

Zwycięzców poznamy podczas Gali finałowej Nagrody Money.pl 22 maja , która odbędzie się w ramach Kongresu Impact'19 organizowanego w dniach 21-22.05.2019 w Krakowie!

bEpDkdFK