Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ministerstwo zamierza zrestrukturyzować PKS

Ministerstwo Aktywów Państwowych szykuje zmiany PKS-ów. Jak pisze "Puls Biznesu", resort zamierza je zrestrukturyzować, a w procesie naprawczym ma pomóc konsolidacja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC0)

Jak informuje gazeta, jednym z możliwych rozwiązań jest włączenie w autobusową konsolidację spółki PKP. Eksperci branży kolejowej podkreślają, że koleje są silne kapitałowo, mogą więc wspierać fuzję.

Zdaniem przedstawicieli PKP, cytowanych przez "PB" połączenia autobusowe realizowane przez PKS-y mogą stanowić bardzo istotne uzupełnienie siatki połączeń kolejowych.

Do zmian konieczna jest nowelizacja ustawy o publicznym transporcie zbiorowym.

PIS w zeszłym roku postanowił wskrzesić PKS-y, ale pomysł nie wypalił. Cały czas brakuje chętnych do ratowania upadających połączeń. W tym roku wykorzystanie rządowego wsparcia na PKS-y będzie znikome.

Z puli 800 mln zł oferowanej samorządom przez Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych, samorządy wykorzystają ok. 60 mln zł. Dla porównania w 2019 r. z 300 mln zł wykorzystano z niego zaledwie 18 mln zł.

W 2019 r. z 300 mln zł na ratowanie PKS-ów wykorzystano zaledwie 18 mln zł
PKS-y wciąż padają. Prawie nikt nie chce pieniędzy
Tagi: pks, pkp, firmy
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2020

TiaaJeśli PKP jest takie silne kapitałowo to dlaczego pozamykali dworce na mniejszych stacjach? Tam jest jedna wielka ruina. Przepych jest tylko w duzych … Czytaj całość

12-03-2020

MegNaprawdę genialny plan....powiedziałbym same genialne plany...

12-03-2020

askW wielu miejscach nie jest potrzebny duży autobus, ale sieć busików. Wspomóc prywatnych przewoźników, a nie państwowe molochy (ten nowy pomysł rządu … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (20)