Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Gratkiewicz
|

Biedroń obiecuje mieszkania i emerytury. Kandydat Lewicy ujawnia plan

87
Podziel się:

Robert Biedroń został na konwencji w Słupsku zaprezentowany jako kandydat Lewicy w tegorocznych wyborach prezydenckich. Podczas konwencji kandydat wygłosił całą listę obietnic.

Biedroń
Biedroń (PAP, Jakub Kamiński)

Biedroń zapowiedział przede wszystkim wprowadzenie minimalnej emerytury w wysokości co najmniej 1600 zł. Obiecał też naprawę służby zdrowia.

- Będę walczył o naprawę systemu opieki zdrowotnej. O finansowanie jej na europejskim poziomie 7,2 proc. PKB. Kolejnym krokiem musi być reforma polityki lekowej. Będę walczył o ustawową gwarancję, że żaden lek na receptę nie będzie kosztował więcej niż 5 zł - mówił Biedroń.

Kandydat Lewicy dodał, że jako prezydent zaproponuje powszechny, ogólnopolski program budowy mieszkalnictwa, budowy mieszkań na wynajem.

Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych dla programu WP #Newsroom, Robert Biedroń może liczyć na poparcie na poziomie 7,26 proc.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(87)
Rafał_ek
3 lata temu
A skąd weźmie na to pieniądze ? Rozumiem że chce opodatkować kościół jednak patrząc na jego obietnice to widzę że nawet pieniądze z kościoła nie wystarczą żeby to zrealizować i ci wtedy podniesie podatki jak każdy rząd dlatego nie będę na niego głosować bo jak widzę jego program to przypomina mi się komuna.
markiz
3 lata temu
Baju -baju będziesz w raju.....Hehehehehheh Rozumiem wybory sie zbliżają,ale poki co to sejm uchwala ustawy.!!!
zxc
3 lata temu
Biedroń nie jest człowiekiem honoru. Obiecanki czas zacząć i mydlenie wyborcom oczu.
Obi wan kenob...
3 lata temu
Nareszcie ktoś wyrazisty w polityce. Może wreszcie nie będzie kleczal przed klerem. Może kk odseparuje od państwowej forsy.
grzeczna...
3 lata temu
ja jestem czarna owca i bede głosowac na p.Biedronia
...
Następna strona