Notowania

Biedroń obiecuje mieszkania i emerytury. Kandydat Lewicy ujawnia plan

Robert Biedroń został na konwencji w Słupsku zaprezentowany jako kandydat Lewicy w tegorocznych wyborach prezydenckich. Podczas konwencji kandydat wygłosił całą listę obietnic.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Biedroń (Fot: Jakub Kamiński)

Biedroń zapowiedział przede wszystkim wprowadzenie minimalnej emerytury w wysokości co najmniej 1600 zł. Obiecał też naprawę służby zdrowia.

- Będę walczył o naprawę systemu opieki zdrowotnej. O finansowanie jej na europejskim poziomie 7,2 proc. PKB. Kolejnym krokiem musi być reforma polityki lekowej. Będę walczył o ustawową gwarancję, że żaden lek na receptę nie będzie kosztował więcej niż 5 zł - mówił Biedroń.

Kandydat Lewicy dodał, że jako prezydent zaproponuje powszechny, ogólnopolski program budowy mieszkalnictwa, budowy mieszkań na wynajem.

Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych dla programu WP #Newsroom, Robert Biedroń może liczyć na poparcie na poziomie 7,26 proc.

Tagi: wybory prezydenckie 2020, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-01-2020

XxObiecał że zrezygnuje ze stanowiska,i co zrezygnował? To człowiek honorowy? Na pewno pójdę na wybory , będę głosował ale nie na takiego kandydata!

19-01-2020

DonaldTo zwykły błazen i jak takiemu wierzyć !!!!!!??????

20-01-2020

jaz czego obiecał z moich pieniedzy , ja mam zasuwać 35 lat i mieć 1700 a ktoś sie buja i 1600 te rozdawnictwa to jakieś kpiny .

Rozwiń komentarze (87)