Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jacek Gratkiewicz
|

ProteGO Safe. Rząd wydał kolejne miliony zł na aplikacje, ale mało kto jej używa

13
Podziel się

Rząd wyda kolejne 2 mln zł na aplikację STOP COVID - ProteGO Safe. W sumie wydano na nią już 7 milionów złotych. Problem w tym, że aplikacja nie jest sukcesem.

ProteGO Safe. Rząd wydał kolejne miliony zł na aplikacje, ale mało kto jej używa
Aplikacja STOP COVID - ProteGO Safe (WP, Oskar Ziomek)
bDSwDzmd

ProteGO Safe służy do informowania użytkownika o spotkaniach z osobami zakażonymi koronawirusem. Osoby te same muszą jednak mieć taką aplikację i wpisać do niej, że są zarażone.

Jak informuje RMF FM, w ciągu ostatnich 9 miesięcy pobrał ją niecały 1,9 mln użytkowników smartfonów w Polsce. Nie wiadomo jednak, ilu z nich nadal ma ją na swoim telefonie i jej aktywnie używa.

Alert o zakażeniu wysłało do tej pory nieco ponad 3,8 tys. osób. Pod koniec października takich ostrzeżeń było zaledwie 420.

bDSwDzmf
Zobacz także: Polska będzie produkować szczepionkę przeciw COVID-19? Radziwiłł zabiera głos

Prote Go Safe. Jak działa?

Dzięki włączonemu Bluetooth aplikacja stale monitoruje otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. Jeśli kontakt telefonu z takim urządzeniem trwa dłużej niż 15 minut, a odległość była mniejsza niż 2 metry, urządzenia to rejestrują i "pamiętają" przez 14 dni.

Jeśli w ciągu 14 dni właściciel jednego z urządzeń zachoruje, po pozytywnym wyniku testu, zadzwoni do niego pracownik Centrum Kontaktu. Jeśli chory potwierdzi, że korzysta z ProteGO Safe - pracownik Centrum Kontaktu przekaże mu unikalny numer PIN. Ma też pokazać, gdzie w aplikacji ten numer wprowadzić.

bDSwDzml

Po wprowadzeniu przez chorego otrzymanego numeru - najpóźniej w ciągu doby, na ekranach urządzeń innych użytkowników aplikacji, z którymi miał kontakt w trakcie ostatnich 14 dni, wyświetli się odpowiednie powiadomienie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSwDzmG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
kowal
miesiąc temu
A co ich obchodzi. Gdyby wydawali swoje to dziesiec razy by sie zastanowili czy warto.
Rob
miesiąc temu
Kolejna pralnia kasy dla partyjnych towarzyszy. Kto na tę bandę głosuje?! Ludzie, nie widzicie co oni wyprawiają?!
siaś
miesiąc temu
oczywiście najpierw komunikaty z lokalizacją na ekranach pisolicji
bDSwDzmH
lockdown
miesiąc temu
Pomysł może i dobry, ale realizacja oderwana od rzeczywistości, jak to u PISiurków. Ilu starszych użytkowników smartfonów na stale włączony prądożerny Bluetooth? Po zachorowaniu natychmiast szuka się telefonu, sprawdza czy miał cały czas uruchomioną ProteGo+Bluetooth i wydzwania, aż ktoś przyjmie zgłoszenie, potem przydzieli mu jakiś PIN do wstukania w smartfona, itd. Pozdrawiam dowcipnisiów i pomylone PINy Przecież to jest chyba jeszcze śmieszniejsze niż Safeguard z Plus, co to chroni, czasami i gdy nikt nie zaatakuje telefonu.
reed
miesiąc temu
A do specjalistów trzeba czekać rok, jak za Tuska