Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
12.03.2020 09:37

Koronawirus. Giełda może zarządzić przerwę

Giełda Papierów Wartościowych rozważa nadzwyczajne środki na walkę z gospodarczymi skutkami koronawirusa. Jednym z rozwiązań jest wstrzymanie handlu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Giełda ma się kierować wewnętrznymi procedurami i regulacjami (Fot: Stanislaw Kowalczuk/East News)

- W związku z występującą na świecie epidemią koronawirusa (COVID-19), a w szczególności odnotowanymi przypadkami zachorowania w Polsce, chcemy poinformować, iż na bieżąco analizujemy wpływ ryzyka tego zagrożenia na ciągłość działania Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. - pisze w komunikacie Dariusz Kułakowski, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Branża liczy straty, ale firma Michała Tuska radzi sobie ciągle nieźle
Koronawirus w Polsce. Branża transportowa liczy straty. "Idzie anulacja za anulacją"

Giełda ma się kierować wewnętrznymi procedurami i regulacjami. - Nie możemy jednak wykluczyć, iż w sytuacji globalnego kryzysu, a w konsekwencji czasowego zaprzestania działalności przez Członków Giełdy, konieczne będzie również zawieszanie notowań. Giełda będzie tutaj kierować się wewnętrznymi procedurami i regulacjami. Jako moment rozpoczęcia procesu decyzyjnego w takiej sytuacji przyjęty został 30 procentowy próg zaprzestania udziału uczestników w sesji giełdowej mierzony ich udziałem w obrotach - dodaje Kułakowski.

Przedstawiciele domów maklerskich i funduszy inwestycyjnych twierdzą, że podobnie jak giełda mają szereg procedur bezpieczeństwa. Dysponują m.in. zapasowymi centrami przetwarzania danych. W większości nie widzą więc realnego zagrożenia zawieszeniem notowań - pisze "Puls Biznesu".

W środę warszawska giełda miała kolejną trudną sesję. Główny indeks WIG zaliczył zjazd o 5,54 proc, a WIG20 o 5,87 proc.

Tagi: giełda, wiadomości, koronawirus
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2020

OtooytrrtyuuBez gieldy zwykly kowalski sobie poradzi ale bizmesmen nigdy.

12-03-2020

marale jak rosnie to nichu... nie zamkna patrza i lapy zacieraja:/Fraje...

12-03-2020

GRUBASYtracą to ZAMYKAMY KRAM a jak tracą ciułaczę to po prostu PRAWA RYNKU.

Rozwiń komentarze (11)