Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Łódź. Strajk ostrzegawczy w MPK

99
Podziel się

W czwartek rano, od 3.30 do 5.30 w Łodzi nie wyjechały tramwaje i autobusy. To strajk ostrzegawczy pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Domagają się podwyżek.

Protest miał być jak najmniej uciążliwy dla łodzian
Protest miał być jak najmniej uciążliwy dla łodzian (Facebook.com, MPK Łódź)
bDBfjSet

W środę do wieczora trwały mediacje pomiędzy związkowcami i zarządem MPK, które zakończyły się niepowodzeniem. Zdaniem związkowców, władze spółki nie przedstawiły interesującej propozycji i dlatego pracownicy MPK przystąpili do strajku ostrzegawczego.

Jak informuje RMF FM, protest miał być jak najmniej uciążliwy dla łodzian, dlatego akcję przeprowadzono między godziną 3.30 a 5.30 rano. Po jej zakończeniu pojazdy wyjechały na trasy.

Władze miasta informują, że w budżecie nie ma pieniędzy na podwyżki.

bDBfjSev
bDBfjSeW
KOMENTARZE
(99)
Rozczarowany
11 miesięcy temu
Też pracuje w komunikacji dokładnie w Szczecinie tylko u nas nikt nic nie robi prócz narzekania jak mało zarabiamy i jak jest zle. Podziwiam Was i trzymam kciuki
Kierowca
11 miesięcy temu
Panie i Panowie z MPK Łódź, wielki szacunek dla Waszej decyzji. W MZK Słupsk związki zawodowe mają mentalność chłopa pańszczyźnianego, przez co niestety do strajku nie dojdzie.
Jerix
11 miesięcy temu
No to się zaczęło. Przewidywali to ekonomiści, że jak PIS rozda za darmo kase to skoczą ceny a później dojdzie do roszczeń płacowych w zakładach ,do których doprowadzi drożyzna. A zwiększenie wypłat to wzrost inflacji, czyli cen, czyli wynagrodzeń czyli inflacji...I tak się to rozkręci, że za rok pensja wyniesie 100 000 zł Jak za komuny.
bDBfjSeX
Gosc
11 miesięcy temu
Praca ciezka fizycznie i psychicznie ogromna odpowiedzialnosc za setki przewozonych osob i bardzo wczesne i pozne godziny pracy nie dziwie sie wiec
aaaa
11 miesięcy temu
To jak niema pieniędzy to trzeba zamknąć interes - takie prawo rynku
...
Następna strona