Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
JGT
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Więcej nowych zakażeń niż w Niemczech, Włoszech i Hiszpanii

399
Podziel się

Sobota 6 czerwca to — jak na razie — najgorszy dzień epidemii w Polsce. Mieliśmy 576 nowych przypadków SARS-CoV-2. Tym samym Polska w sobotę przegoniła w liczbie dziennych przypadków te kraje Europy, które dotąd uznawano za największe ogniska koronawirusa.

Koronawirus w Polsce. W sobotę 6 czerwca odnotowano łącznie 576 nowych przypadków
Koronawirus w Polsce. W sobotę 6 czerwca odnotowano łącznie 576 nowych przypadków (FORUM)
bErGRivF

W sobotę 6 czerwca w Polsce odnotowano łącznie 576 nowych przypadków koronawirusa. Zakażonych przybywa nie tylko na Śląsku. Nowe ognisko zakażeń jest także w woj. łódzkim. Odnotowano tam w ciągu ostatniej doby aż 62 nowe przypadki infekcji SARS-CoV-2.

W sobotę w samej Hiszpanii wirusa stwierdzono u 332 osób. We Włoszech przybyło 270 zakażonych, a w Niemczech 253. Dane pokazują że nieco gorzej niż w Polsce jest we Francji, odnotowano tam 579 przypadków. Dramatyczna sytuacja wciąż jest w Wielkiej Brytanii – dzienna liczba zakażonych wyniosła 1557. W innych państwach Europy zanotowano w sobotę mniej zakażeń niż nad Wisłą.

bErGRivH

Zdaniem dr. Pawła Grzesiowskiego, immunologa, pediatry i eksperta profilaktyki zakażeń ze Szkoły Zdrowia Publicznego, rekordowa liczba zakażeń związana jest z nowymi ogniskami koronawirusa m.in. na Śląsku i w woj. łódzkim. Jednak z dobowych statystyk nie można wyciągać żadnych daleko idących wniosków, gdyż takie raporty mogą być obarczone dosyć dużym błędem, np. wynikającym z opóźnień w przesyłaniu danych z laboratoriów i stacji sanepidu, z czym mamy do czynienia podczas weekendów.

- Są to niepokojące dane, które mogą wskazywać na to, że epidemia się nie cofa, a przeciwnie - narasta. Obecnie mamy sytuację niewiele lepszą niż w marcu - stwierdził w rozmowie z WP dr Paweł Grzesiowski.

bErGRiwi
KOMENTARZE
(399)
Wielki SZU
rok temu
Nowa dostawa maseczek podobno nadciąga. Mam info od instruktora narciarskiego
anna
rok temu
Rząd ma społeczeństwo gdzieś. Byle do wyborów. Ale może zło wróci i Duda przegra.
julka
rok temu
już przegoniliśmy Hiszpanię i Włochów , mamy najwięcej zarażeń w UE a testujemy nadal za mało , co na to bohater szumowski ?
bErGRiwj
majteusz
rok temu
cały świat się od nas uczy. dzwonią wszyscy i nie mogą się nadziwić
Marek Dener
rok temu
Przecież 12.05. było 595 przypadków. Redakcja o tym nie pamięta??? Po co straszyć, że 06.06. to najgorszy dzień epidemii!!! Opamiętajcie się!!!
...
Następna strona