Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
JGT
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Więcej nowych zakażeń niż w Niemczech, Włoszech i Hiszpanii

399
Podziel się:

Sobota 6 czerwca to — jak na razie — najgorszy dzień epidemii w Polsce. Mieliśmy 576 nowych przypadków SARS-CoV-2. Tym samym Polska w sobotę przegoniła w liczbie dziennych przypadków te kraje Europy, które dotąd uznawano za największe ogniska koronawirusa.

Koronawirus w Polsce. W sobotę 6 czerwca odnotowano łącznie 576 nowych przypadków
Koronawirus w Polsce. W sobotę 6 czerwca odnotowano łącznie 576 nowych przypadków (FORUM)

W sobotę 6 czerwca w Polsce odnotowano łącznie 576 nowych przypadków koronawirusa. Zakażonych przybywa nie tylko na Śląsku. Nowe ognisko zakażeń jest także w woj. łódzkim. Odnotowano tam w ciągu ostatniej doby aż 62 nowe przypadki infekcji SARS-CoV-2.

W sobotę w samej Hiszpanii wirusa stwierdzono u 332 osób. We Włoszech przybyło 270 zakażonych, a w Niemczech 253. Dane pokazują że nieco gorzej niż w Polsce jest we Francji, odnotowano tam 579 przypadków. Dramatyczna sytuacja wciąż jest w Wielkiej Brytanii – dzienna liczba zakażonych wyniosła 1557. W innych państwach Europy zanotowano w sobotę mniej zakażeń niż nad Wisłą.

Zdaniem dr. Pawła Grzesiowskiego, immunologa, pediatry i eksperta profilaktyki zakażeń ze Szkoły Zdrowia Publicznego, rekordowa liczba zakażeń związana jest z nowymi ogniskami koronawirusa m.in. na Śląsku i w woj. łódzkim. Jednak z dobowych statystyk nie można wyciągać żadnych daleko idących wniosków, gdyż takie raporty mogą być obarczone dosyć dużym błędem, np. wynikającym z opóźnień w przesyłaniu danych z laboratoriów i stacji sanepidu, z czym mamy do czynienia podczas weekendów.

- Są to niepokojące dane, które mogą wskazywać na to, że epidemia się nie cofa, a przeciwnie - narasta. Obecnie mamy sytuację niewiele lepszą niż w marcu - stwierdził w rozmowie z WP dr Paweł Grzesiowski.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(399)
Wielki SZU
2 lata temu
Nowa dostawa maseczek podobno nadciąga. Mam info od instruktora narciarskiego
anna
2 lata temu
Rząd ma społeczeństwo gdzieś. Byle do wyborów. Ale może zło wróci i Duda przegra.
julka
2 lata temu
już przegoniliśmy Hiszpanię i Włochów , mamy najwięcej zarażeń w UE a testujemy nadal za mało , co na to bohater szumowski ?
majteusz
2 lata temu
cały świat się od nas uczy. dzwonią wszyscy i nie mogą się nadziwić
Marek Dener
2 lata temu
Przecież 12.05. było 595 przypadków. Redakcja o tym nie pamięta??? Po co straszyć, że 06.06. to najgorszy dzień epidemii!!! Opamiętajcie się!!!
...
Następna strona