Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Najnowszy bilans ministerstwa przeraża

20
Podziel się

Rekordowy bilans zakażonych koronawirusem w Polsce. W sobotę po południu ministerstwo zdrowia przedstawiło najnowsze dane dotyczące nowych przypadków i zgonów z powodu COVID-19. W ciągu ostatniej doby odnotowano 576 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Jest to rekord nowych przypadków COVID19 jednego dnia.

Koronawirus w Polsce. Mamy 317 nowych przypadków zakażenia - poinformowało MZ w sobotę po południu.
Koronawirus w Polsce. Mamy 317 nowych przypadków zakażenia - poinformowało MZ w sobotę po południu. (PAP)
bEpxysBN

Mamy 317 nowych przypadków zakażenia - poinformowało w sobotę po południu na swoim profilu na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. Najnowsze przypadki dotyczą województw śląskiego (156, wszyscy z KWK Zofiówka), łódzkiego (62), mazowieckiego (47), wielkopolskiego (27), małopolskiego (10), dolnośląskiego (7), opolskiego (5), podkarpackiego (1), podlaskiego (1) i pomorskiego (1).

Łącznie odnotowano w ciągu ostatniej doby aż 576 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Większość z nich na Śląsku - w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Testy wypadły tam pozytywnie aż u 346 osób.

bEpxysBP

Resort poinformował też o śmierci 10 osób. To 80-letnia kobieta ze Starachowic, 74-letni mężczyzna z Kozienic, 83-letnia kobieta, 99-letni mężczyzna i 90-letnia kobieta z Warszawy, 84-letni mężczyzna, mieszkaniec woj. łódzkiego, który zmarł w Warszawie, 66-letnia kobieta z Puław, 77-letni mężczyzna z Wolicy, 87-letni i 80-letni mężczyźni ze Zgierza. Jak podkreśla resort "wszystkie osoby miały choroby współistniejące".

Liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemi wzrosła do 25 986. Zmarły 1 153 osoby.

bEpxysCq
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(20)
Masakracja
rok temu
O jakie dziwne 99 lat i umrzeć ,niesamowite ,co Sanepid dzwonił alby do karty zgonów wpisać covid 19?
Bochatyyyr
rok temu
No jak to przecież nasz Rycerz na białym koniu już nas obronił i pokonał wirusa! :) Czyżby nasz minister przypomniał sobie o jeszcze jednym bracie czy o instruktorze nordik walking którego poznał kilka lat temu?
Szymon21
rok temu
Tygodniowo na raka umiera ok. 1000 tys. osób. I żadne media o tym głośno nie mówią.
bEpxysCr
Grzegorz
rok temu
Jak zwykle Śląsk jest dojony przez władzę.Mówią o korona wirusie ,a statki z węglem przypłynęły do Gdańska.Jak zwykle Górników trzeba upodlić i wymyślać im zarazę.
Grzegorz
rok temu
Podają w jakim wieku umierają ludzie na korona proszę powiedzieć ile osób zmarło na raka