Notowania

technologie
18.12.2018 08:37

Komputronik oczekuje utrzymania tendencji poprawy wyników w II poł. r. fin.

Komputronik oczekuje, że zapoczątkowana w drugim kwartale roku obrachunkowego tendencja poprawy wyników finansowych, utrzyma się w drugim półroczu, poinformował prezes Wojciech Buczkowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

,,Na podstawie dotychczasowych rezultatów operacyjnych za okres od października 2018 do dnia sporządzenia niniejszego listu, oczekujemy, że zapoczątkowana w drugim kwartale roku obrachunkowego tendencja poprawy wyników finansowych, utrzyma się w drugim półroczu. Z optymizmem patrzymy w przyszłość, liczymy na możliwość dalszego zwiększania sprzedaży i jej rentowności, co pozwoli na sprostanie oczekiwaniom naszych klientów oraz umożliwi budowanie pozytywnych doświadczeń naszych pracowników i ich satysfakcji z efektów pracy" - napisał Buczkowski w liście do akcjonariuszy.

Jak zaznaczył, grupa skupia się przede wszystkim na wzroście zysków ze sprzedaży i utrzymaniu kontrolowanego wzrostu kosztów działalności, pozostawiając kwestie zwiększania obrotów, przy niesprzyjającej polityce firm ubezpieczeniowych wobec sektora, w którym funkcjonują spółki z Grupy, na drugim planie.

,,Jednocześnie warte podkreślenia jest, że ewentualna zmiana strategii sektora ubezpieczeniowego i w rezultacie możliwość otrzymywania większych limitów kredytów kupieckich od dostawców, będzie pozwała na istotnie lepsze wykorzystanie zasobów do zwiększania przychodów i zysków z działalności podstawowej" - dodał prezes spółki.

Komputronik - dystrybutor sprzętu IT - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz