Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
11.04.2017 11:23

Konsorcjum Strabag, ZUE i Budimex wykona prace dla PKP PLK za 215,7 mln zł netto

Podziel się
Dodaj komentarz

Konsorcjum firm ZUE, Strabag sp. z.o.o. (lider), Strabag Rail GmbH, Strabag Általános Építő Kft., Strabag Rail a.s. i Budimex podpisało umowę z PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) na opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego oraz realizację robót LOT B w formule "Projektuj i Buduj" w ramach projektu POIiŚ 5.1-3 "Modernizacja linii kolejowej nr 8, odcinek Warszawa Okęcie - Radom (LOT A, B, F)" - Faza II, podało ZUE. Wartość umowy to 215,7 mln zł netto.

"Całkowita wartość umowy wynosi 216,7 mln zł netto (266,5 mln zł brutto). Na ZUE SA przypada ok. 71,9 mln zł netto (ok. 88,4 mln zł brutto). Termin realizacji zadania to 43 miesiące od daty rozpoczęcia prac" - czytamy w komunikacie.

Do zakresu prac konsorcjum należeć będzie m.in.: przebudowa układu torowego linii kolejowej nr 8, przebudowa istniejących stacji kolejowych i przystanków osobowych znajdujących się na wskazanym odcinku, likwidacja oraz przebudowa lub budowa przejazdów kolejowych i dróg znajdujących się na tym odcinku linii kolejowej oraz przebudowa sieci trakcyjnej. Celem modernizacji linii nr 8 jest m.in. podniesienie maksymalnej prędkości w ruchu pasażerskim do 160 km/h i ruchu towarowym do 120 km/h, podano także.

"Stawiamy w tym roku na szeroką działalność ofertową i rozbudowę portfela zamówień i widzimy tego wymierne efekty. Kolejna umowa podpisana z PKP PLK zwiększyła nasz portfel zamówień do ok. 977 mln zł. Czekamy także na podpisanie kolejnych umów w przetargach, w których złożyliśmy najkorzystniejsze oferty. Po pozytywnym sfinalizowaniu wszystkich z nich nasz portfel zamówień będzie opiewał na ok. 2 mld zł" - powiedział prezes ZUE Wiesław Nowak, cytowany w komunikacie.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. W 2016 r. miała 343 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz