Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konsorcjum budujące Terminal LNG odstąpiło od umów z Hydrobudową Polska

0
Podziel się:

Konsorcjum ponadto stwierdza, że będzie uprawnione do zwrotu wszelkich kosztów związanych z zerwaniem umów.

Konsorcjum budujące Terminal LNG odstąpiło od umów z Hydrobudową Polska
(domin_domin/iStockphoto)
bEJnRUWd

*Konsorcjum firm Saipem - Techint - PBG, będące generalnym wykonawcą terminalu LPG w Świnoujściu, odstąpiło od umowy z Hydrobudową Polska na wykonanie dwóch zbiorników żelbetowych oraz infrastruktury towarzyszącej. *

_ W niniejszych zawiadomieniach konsorcjum wzywa spółkę do natychmiastowego zaprzestania wszelkich robót, z wyjątkiem prac zabezpieczających roboty w toku. Jak wyjaśnia konsorcjum, umowy zostały wypowiedziane w związku z niepodjęciem przez spółkę odpowiednich działań naprawczych, do których konsorcjum wzywało spółkę w przekazanych pismach datowanych na 3 sierpnia 2012 r. oraz 7 sierpnia 2012 _ - czytamy w komunikacie.

Konsorcjum ponadto stwierdza, że będzie uprawnione do zwrotu wszelkich kosztów związanych z zerwaniem umów, jak również naruszeniami zobowiązań wobec konsorcjum, przyjętymi wcześniej przez spółkę, podano również.

bEJnRUWf

_ Skutkiem wynikającym z odstąpienia od umów będzie rozpoznanie przez spółkę mniejszych od zakładanych przychodów z tych umów. Dotychczasowe zaawansowanie finansowe umowy na wykonanie dwóch zbiorników żelbetowych, którego kwota kontraktowa opiewała na 57.151.577,00 zł netto, wynosiło ok. 75%. Zaawansowanie umowy na budowę infrastruktury towarzyszącej (53.763.203,28 netto) wynosiło ok. 7% _ – czytamy dalej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEJnRUWG
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)