Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KOV niezadowolone z wierceń w Brunei

0
Podziel się:

Wyniki testowania przez Kulczyk Oil Ventures pierwszej z dwóch stref odwiertu Lempuyang-1 w bloku L w Brunei jak na razie nie zadowalają. Wykazują obecność dużej ilości wody - poinformował KOV.

KOV niezadowolone z wierceń w Brunei
(kulczykinvestments.com)

Spółka zaznacza jednak, że to wstępne informacje. Z ostateczną oceną wstrzymuje się do czasu zakończenia całego programu testowania.

W ramach prac nad Lempuyang-1 wydzielono w odwiercie dwie strefy o łącznej grubości 56,4 metra, stanowiące główny obszar zainteresowania i przeprowadzenia testów. Rozpoczęto testy niżej położonej strefy o łącznej grubości 22 m. W następnej kolejności planowane jest testowanie wyższej strefy.

_ Jak dotąd wyniki testów niższej strefy wykazują obecność dużej ilości wody, co jest najprawdopodobniej spowodowane słabą izolacją strefy wyższego ciśnienia (potencjalnie wody) znajdującej się poniżej testowanych interwałów. Kolejne działania będą ukierunkowane na ustalenie źródła wody i jej negatywnego wpływu na możliwość ustalenia obecności węglowodorów w badanej strefie. W tym celu operator zamierza użyć m. in. sprzętu do pomiarów otworowych _ - napisano w komunikacie.

Spółka zaznacza jednak, że pełna ocena odwiertu będzie możliwa dopiero po zakończeniu całego programu testowania.

_ Musimy pamiętać, że jesteśmy w trakcie testowania pierwszej z dwóch stref wyznaczonych do badania, co oznacza, że informacje, którymi dzisiaj dysponujemy są zaledwie wstępne. Najprawdopodobniej w trakcie testowania przewierciliśmy się przez warstwę wody, która wypływając utrudnia dokładną analizę położonych głębiej, słabo zaizolowanych możliwych pokładów węglowodorów _ - poinformował Jakub Korczak, wiceprezes ds. relacji inwestorskich, dyrektor operacji w Europie Środkowo-Wschodniej.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)