Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krauze nie zamierza sprzedawać akcji Prokomu

0
Podziel się:

Prezes Prokomu Software Ryszard Krauze zapowiedział w środowym wywiadzie dla "Pulsu Biznesu", że nie zamierza sprzedawać swoich akcji w Prokomie, ale szuka partnera strategicznego dla spółki.

"Mamy różne propozycje. Ale ja nie zamierzam sprzedawać swojego pakietu. Rozmawiamy natomiast o strategicznym partnerstwie z kilkoma dużymi światowymi korporacjami" - powiedział w wywiadzie dla "Pulsu Biznesu" Krauze.

Krauze poinformował, że na ukończeniu są już prace nad strategią grupy kapitałowej Prokomu. Po jej wdrożeniu koszty powinny w skali roku zmniejszyć się od 60 do 80 mln zł.

"Kończymy prace nad strategią całej grupy. Jej główne założenie to precyzyjny podział kompetencji w grupie - Prokom będzie firmą, która skupi się tylko na dużych projektach, opartych na skomplikowanych rozwiązaniach aplikacyjnych i technologicznych. Będzie też stanowił zaplecze badawczo-rozwojowe dla grupy" - powiedział Krauze.

Mniejsze kontrakty oraz część działalności handlowej Prokomu na natomiast przejść do spółek z grupy.

"Na zewnątrz może jeszcze tego nie widać, ale nasze firmy już zostały precyzyjnie rozlokowane w obszarach biznesowych, coraz lepiej ze sobą kooperują" - powiedział prezes Prokomu.

"Odejście od mniejszych projektów może początkowo wpłynąć na dynamikę przychodów, ale przyniesie nam znaczną poprawę w zakresie marży. To wpłynie wyraźnie na wyniki drugiego półrocza. Do końca roku Prokom Software otrzyma również zwrot przynajmniej 100 mln zł pożyczki z Prokomu Investments" - dodał Krauze.

Krauze poinformował również, że po okresie aktywnych akwizycji i przejęć na rynku IT Prokom w najbliższym czasie nie zamierza kupować kolejnych firm.

"Obecnie skupiamy się na tym, żeby wykorzystać cały potencjał firm, w które już zainwestowaliśmy. Musimy udanie zakończyć proces przebudowy grupy" - powiedział Krauze.

Ryszard Krauze oraz należący do niego Prokom Investments mają łącznie 23,7 proc. akcji Prokomu Software.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)