Notowania

technologie
15.03.2018 09:39

KRD: Zaległości klientów telekomów wynoszą ponad 713 mln zł

Zaległości wobec operatorów komórkowych wynoszą obecnie ponad 713 mln zł, wynika z danych Krajowego Rejestru Długów (KRD). 

Podziel się
Dodaj komentarz

Na długi klientów telekomów, figurujące w Krajowym Rejestrze Długów, składają się: typowe abonamenty, doładowania, raty za sprzęt elektroniczny i kary za niewywiązywanie się z umowy, podano.

"Na początku marca w Krajowym Rejestrze Długów notowanych było 275 tysięcy dłużników telekomunikacyjnych, którzy mieli 414 tysięcy niezapłaconych w terminie zobowiązań o wartości ponad 713 mln zł. O ile liczba dłużników i wartość ich długu na przestrzeni ostatnich lat przypomina sinusoidę (wzrosty i spadki), to średni dług nieustannie rośnie. Obecnie wynosi on 2,6 tys. zł na osobę, a jeszcze rok temu nieco ponad 2,3 tys. zł. Natomiast w 2015 r. było to jeszcze mniej, bo 2 tys. zł na osobę" - czytamy w komunikacie.

Zadłużenie w województwie śląskim jest najwyższe, wynosi bowiem 110,5 mln zł (16% wszystkich długów). Drugim regionem pod względem zaległości jest Mazowsze z prawie 81 mln zł długów (11,5%), następne jest woj. dolnośląskie z 78 mln zł zobowiązań (11%), podano również.

"Najwięcej zaległości jest w małych miejscowościach poniżej 5 tys. mieszkańców i na wsiach - łącznie niemal 161 mln zł. Mieszka tam prawie jedna czwarta wszystkich dłużników" - czytamy dalej.

Pod względem wieku najliczniejszą grupę dłużników stanowią osoby pomiędzy 26. a 35. rokiem życia. Najbardziej rzetelni są klienci powyżej 65 lat, których zadłużenie to zaledwie 7% wszystkich zaległości notowanych w KRD.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz