Notowania

tpe
22.07.2014 13:40

Kredyt dla Tauronu. EBI przekazał już 1,7 mld zł

To czwarta umowa kredytowa z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Zobacz na co zostaną wykorzystane te pieniądze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tauron PE)

Tauron podpisał z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym umowę kredytową o wartości 295 mln zł na realizację inwestycji w obszarach energetyki odnawialnej oraz dystrybucji energii - podał Tauron w komunikacie prasowym.

Finalizacja projektu jest przewidziana na koniec 2016 roku.

Spółka podała, że środki pozyskane z kredytu EBI wykorzysta na rozbudowę sieci dystrybucyjnych (m.in. na budowę około 11 tys. nowych przyłączy) i modernizację dotychczasowej infrastruktury. Tauron będzie również wdrażać pilotażowy program inteligentnego opomiarowania. Środki mają też pozwolić na modernizację kilku elektrowni wodnych grupy, dzięki czemu zwiększą się ich możliwości produkcyjne i wrośnie efektywność operacyjna.

_ - Europejski Bank Inwestycyjny to nasz wieloletni partner. Finansowanie pozyskane z EBI pozwala nam nie tylko uzyskać środki finansowe na preferencyjnych warunkach w porównaniu do tych oferowanych przez banki komercyjne, ale także o dłuższym terminie zapadalności długu. Korzystne warunki finansowania oferowane przez EBI to również zachęta dla Grupy Tauron do dalszego podejmowania inwestycji oraz zwiększania efektywności energetycznej _ - powiedział cytowany w komunikacie Krzysztof Zawadzki, wiceprezes Tauronu ds. ekonomiczno-finansowych.

To czwarta umowa Tauronu i EBI. Do tej pory bank udostępnił spółce trzy pożyczki o łącznej wartości 1,4 mld zł na wsparcie inwestycji w sektorze energetycznym w Polsce, m.in. takich jak budowa nowego bloku energetycznego opalanego biomasą w Elektrowni Jaworzno III.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: tpe, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz