Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rekordy Kruka. Setki milionów odzyskiwanych wierzytelności

Rekordy Kruka. Setki milionów odzyskiwanych wierzytelności

Na czele Kruka stoi od lat Piotr Krupa. Fot. KRUK SA
Na czele Kruka stoi od lat Piotr Krupa.

Lider rynku windykacyjnego w Polsce i konkurent GetBacku pokazuje, że długi można skutecznie odzyskiwać. W pierwszym półroczu zainkasował 763 mln zł. Rekordowy okazuje się drugi kwartał.

Od kwietnia do czerwca Kruk odzyskał 401 mln zł z nabytych portfeli wierzytelności. To o 11 proc. więcej niż w pierwszym kwartale i o 19 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

- Sukcesywnie wyznaczamy nowe rekordy i wprowadzamy Kruka na nowe poziomy biznesu. W każdym z poprzednich czterech kwartałów nasze spłaty z portfeli wyniosły więcej niż w całym 2011 roku, kiedy debiutowaliśmy na giełdzie - podkreśla prezes Piotr Krupa.

Maj i czerwiec były dwoma najlepszymi miesiącami w dotychczasowej historii spółki.

- W dalszym ciągu korzystamy z efektu skali oraz otoczenia makroekonomicznego w Polsce i Rumunii. Jesteśmy zadowoleni z postępu i efektu prac rozwojowych we Włoszech i Hiszpanii. Coraz lepiej rozumiemy te rynki, szczególnie portfele nabyte na początku naszej obecności w tych krajach. Bez nadmiernej euforii uważam, że jesteśmy na dobrej drodze - komentuje Krupa.

W pierwszym półroczu 2018 roku spłaty wierzytelności w Kruku wyniosły 763 mln zł, czyli 56 proc. wyniku całego poprzedniego roku.

Więcej praw dla wierzycieli spółek. Ale zyskują też dłużnicy. Co konkretnie?


 

Kruk systematycznie też skupuje kolejne długi. W drugim kwartale firma zainwestowała 282 mln zł w portfele wierzytelności o wartości nominalnej 1,9 mld zł. Zestawienie obejmuje dwa przetargi bankowe wygrane w marcu, o łącznej wartości nominalnej 728 mln zł.

Łącznie od początku roku Kruk zainwestował 407 mln zł w portfele o wartości nominalnej 2,5 mld zł. Większość pochodziło z rynku polskiego (72 proc.).

Czytaj więcej: Dłużnicy wyzwalają się ze złych kredytów

- Jesteśmy zadowoleni z pierwszej połowy roku, w szczególności na rynku polskim, gdzie ceny portfeli wracają do bardziej racjonalnych poziomów. Jednocześnie oczekujemy zwiększenia naszej aktywności inwestycyjnej na rynkach zagranicznych - zapowiada Krupa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

kruk, wierzytelności, windykacja
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
orzeł
2018-07-11 20:03
I na nich przyjdzie kolej.
Jacek
2018-07-11 13:19
Miałem i nadal mam do czynienia z tymi złodziejami z Kruka i bardzo długo z nimi walczę,ale bardzo skutecznie bo nie udało im się odzyskać ani 0,01 grosza.To zli ludzie i na dodatek przestępcy i wiem o nich wystarczająco dużo o ich firmie i o tych draniach z KRUKA. żeby móć ich pokonać bo to moi wrogowie.To jednak ja z nimi wygrywam!Stwarzają ogromne zagrożenie.To,że im się udało okraść tylu ludzi i wyłudzić pieniądze to pewnie jest skutek masowych pozwań do Sądu poprzez złodziei z KRUKA.Ludzie się wystraszyli to i płacą za darmo pieniądze stare przedawnione długi z ogromnymi odsetkami i innymi kosztami.Pozdrawiam szczególnie pokrzywdzonych ludzi i współczuje im,że tak dali się skrzywdzić innym ludziom.Wilkom w czarnej skórze.,,Ludzie ludziom zgotowali ten los".
ja
2018-07-11 07:35
Akcje idą w górę. Jest wiele możliwości inwestowania, ale każda z nich niesie za sobą groźbę utraty przynajmniej części pieniędzy. Słyszeliście o ksią.ż ce ,,Jak stworzyc system transakcyjny do inwesstowania na giełdzie"? dzięki systemowi z tej ksią.ż ki w czasie bessy nie odnotowałem strat, a ostatnio ładnie system daje zarobić - ponad 20% w ostatnim czasie i uchronił przed ostatnimi spadkami.
Pokaż wszystkie komentarze (36)