Notowania

Rekordy Kruka. Setki milionów odzyskiwanych wierzytelności

Maj i czerwiec były dwoma najlepszymi miesiącami w dotychczasowej historii spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KRUK SA)
Na czele Kruka stoi od lat Piotr Krupa.

Lider rynku windykacyjnego w Polsce i konkurent GetBacku pokazuje, że długi można skutecznie odzyskiwać. W pierwszym półroczu zainkasował 763 mln zł. Rekordowy okazuje się drugi kwartał.

Od kwietnia do czerwca Kruk odzyskał 401 mln zł z nabytych portfeli wierzytelności. To o 11 proc. więcej niż w pierwszym kwartale i o 19 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

- Sukcesywnie wyznaczamy nowe rekordy i wprowadzamy Kruka na nowe poziomy biznesu. W każdym z poprzednich czterech kwartałów nasze spłaty z portfeli wyniosły więcej niż w całym 2011 roku, kiedy debiutowaliśmy na giełdzie - podkreśla prezes Piotr Krupa.

Maj i czerwiec były dwoma najlepszymi miesiącami w dotychczasowej historii spółki.

- W dalszym ciągu korzystamy z efektu skali oraz otoczenia makroekonomicznego w Polsce i Rumunii. Jesteśmy zadowoleni z postępu i efektu prac rozwojowych we Włoszech i Hiszpanii. Coraz lepiej rozumiemy te rynki, szczególnie portfele nabyte na początku naszej obecności w tych krajach. Bez nadmiernej euforii uważam, że jesteśmy na dobrej drodze - komentuje Krupa.

W pierwszym półroczu 2018 roku spłaty wierzytelności w Kruku wyniosły 763 mln zł, czyli 56 proc. wyniku całego poprzedniego roku.

Więcej praw dla wierzycieli spółek. Ale zyskują też dłużnicy. Co konkretnie?

Kruk systematycznie też skupuje kolejne długi. W drugim kwartale firma zainwestowała 282 mln zł w portfele wierzytelności o wartości nominalnej 1,9 mld zł. Zestawienie obejmuje dwa przetargi bankowe wygrane w marcu, o łącznej wartości nominalnej 728 mln zł.

Łącznie od początku roku Kruk zainwestował 407 mln zł w portfele o wartości nominalnej 2,5 mld zł. Większość pochodziło z rynku polskiego (72 proc.).

- Jesteśmy zadowoleni z pierwszej połowy roku, w szczególności na rynku polskim, gdzie ceny portfeli wracają do bardziej racjonalnych poziomów. Jednocześnie oczekujemy zwiększenia naszej aktywności inwestycyjnej na rynkach zagranicznych - zapowiada Krupa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: windykacja, kruk, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2018

KroolikNo i bardzo dobrze. Płaćcie swoje długi, a nie krzyczcie o mafiach i oszustwach. Mnie jakoś nigdy żaden windykator nie ścigał, a żyję już trochę na … Czytaj całość

10-07-2018

lokówkaHey Kruku będziesz windykował GETBACKA na 3 miliardy ???

10-07-2018

KarrolTo może KRUK zwindykuje GetBack skoro tacy mocni ,a może chce wypuścić obligacje?

Rozwiń komentarze (36)