Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wielka brytania
08.10.2008 14:13

Londyn podnosi stawkę. 500 miliardów funtów dla banków

Brytyjski rząd ogłosił radykalny plan ratunkowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Gordon Brown i Alistair Darling ogłosili radykalny pakiet pomocy dla sektora finansowego. Będzie kosztował 500 miliardów funtów.

Jak podaje internetowe wydanie brytyjskiego dziennika _ Times _, plan składa się z trzech części. Największe banki i kasy oszczędnościowe zostaną dokapitalizowane kwotą 50 miliardów funtów. Bank of England, w ramach swojego planu poprawy płynności finansowej wpompuje na rynek finansowy 200 miliardów funtów. Kolejne 250 miliardów funtów to rządowe gwarancje dla średnioterminowych zobowiązań banków. Będą obowiązywać przez trzy lata.

Premier Gordon Brown i szef resortu skarbu Alistair Darling liczą, że zdecydowane posunięcie pomoże odbudować zaufanie do banków i nakłoni je do ożywienia rynku międzybankowego. Przede wszystkim do pożyczania sobie na wzajem pieniędzy.

| RBS wyrzuca szefów |
| --- |
| By otrzymać rządową pomoc Royal Bank of Scotland musi pozbyć się swojego zarządu. Szefowie banku: Sir Fred Godwin i Tom McKillop zostaną zastąpieni przez Stephena Hestera, który wcześniej pracował w Abbey i Sir Philipa Hamptona, który pracował w Sainsbury's. Bank zostal zmuszony do tego posunięcia. Był to bowiem warunek dokapitaliozwania RBS przez państwo w ramach wartego 500 mld funtów planu ratunkowego dla brytyjskiego sektora finasowego. Częścią umowy z rządem jest też zobowiązanie do wprowadzenia ograniczeń wysokości wynagrodzeń członków zarządu RBS. |

Tagi: wielka brytania, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz