Notowania

chemia
25.11.2015 11:54

Lotos-Air BP dostarczy paliwo do lotnisko w w Szymanach

Podziel się
Dodaj komentarz

Lotos Air BP Polska podpisał umowę na dostawy paliwa lotniczego z Regionalnym Portem Lotniczym Olsztyn - Mazury w Szymanach, poinformowała Grupa Lotos.

"Port lotniczy ma gwarancje dostaw pełnej oferty paliwowej a Lotos-Air BP Polska tym samym rozpoczyna sprzedaż do skrzydła w piątym porcie lotniczym na terenie kraju" - powiedział prezes Lotos Air BP Polska Maciej Kowalski, cytowany w komunikacie.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury rozpocznie działalność w styczniu 2016 roku. Lotos-Air BP Polska będzie miała docelowo w ofercie dwa rodzaje paliwa: swój główny produkt paliwo Jet-A1 z rafinerii w Gdańsku oraz benzynę lotniczą, tzw. Avgas 100 LL, ze spółki OBR.

"W styczniu wystartują pierwsze samoloty SprintAir do Krakowa i Berlina-Tegel. Obydwie trasy będą obsługiwane trzy razy w tygodniu" - powiedział dyrektor handlu i marketingu portu lotniczego Krzysztof Pawłowski.

Władze lotniska zapowiadają zwiększenie liczby kolejnych kierunków podróży - mogą dojść połączenia z portami w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Norwegii. Trwają rozmowy z kilkoma przewoźnikami operującymi na trasach z i do Polski.

Lotos-Air BP Polska jest obecne z własnymi operacjami tankowania w 5 portach lotniczych: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach i Lublinie, a od początku 2016 r. na lotnisku Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Tagi: chemia, farmacja, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz