Notowania

lts
05.11.2014 22:50

Lotos chce zachować kontrolę na kolejową spółką

Paliwowy koncern ma krótką listę chętnych do zakupu Lotosu Kolej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Lotos będzie miał przez kilka lat po sprzedaży Lotosu Kolej wpływ na to, co będzie się działo w tej spółce - poinformował na komisji sejmowej prezes spółki Paweł Olechnowicz (na zdjęciu).

_ - Naszą intencją jest by Lotos Kolej rozwijał się jako druga pod względem wielkości firma transportująca towary na rynku polskim _ - powiedział Olechnowicz. Dodał, że grupie zależy na dynamicznym rozwoju Lotos Kolej.

- _ W pierwszym etapie po transakcji w przeciągu kilku lat będziemy mieć wpływ na to co będzie działo się w tej spółce _ - poinformował.

Na pytanie, czy analizowano połączenie Lotosu Kolej i firm transportowych należących do takich podmiotów jak Grupa Azoty czy KGHM, odpowiedział: _ uznaliśmy, że próba stworzenia koalicji nie powiedzie się stąd idziemy ścieżką, jaką idziemy _.

_ - Nie przeszkadza to jednak w dalszym procesie, przy dojrzałości partnerów, budować strukturę wzmocnioną _ - powiedział Olechnowicz.

Podczas październikowej konferencji prasowej wiceprezes Lotosu Mariusz Machajewski powiedział, że Lotos ma krótką listę chętnych do zakupu Lotosu Kolej.

Wiceprezes informował wówczas, że nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, czy Lotos miałby pozostać akcjonariuszem sprzedawanej firmy kolejowej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: lts, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz