Notowania

lpp
18.02.2015 08:15

LPP dostało rekomendację niedoważaj od JP Morgan

Cena docelowa jest niższa niż obecny kurs akcji na giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michal Szlaga/Reporter)

JP Morgan obniżył rekomendację dla LPP do niedoważaj z neutralnie, ustalając cenę docelową dla papierów spółki na poziomie 6480 zł.

Poprzednia rekomendacja z października ubiegłego roku sugerowała neutralne nastawienie. Wycena, ustalona przez analityków jeszcze pół roku temu, określała wartość jednej akcji na 11150 zł.

We wtorek na zamknięciu sesji kurs LPP wynosił 7275 zł.

Notowania LPP - 1 miesiąc

W czwartek zarząd spółki opublikuje raport finansowy za czwarty kwartał 2014 roku. Po pierwszych dziewięciu miesiącach ubiegłego roku zysk netto wynosił około 234 milionów złotych. To niewiele ponad 50 procent tego co LPP zarobiło w całym 2013 roku.

Udanie dla właściciela marki Reserved rozpoczął się nowy rok. Przychody grupy ze sprzedaży w styczniu wyniosły około 341 milionów złotych, czyli były o około 7 procent wyższe niż rok wcześniej. Szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wyniosła 49 procent.

Firma zajmuje się projektowaniem i dystrybucją odzieży w Polsce oraz w Europie Centralnej i Wschodniej. Zleca i kontroluje jej produkcję głównie na Dalekim Wschodzie. Produkuje odzież takich marek jak Reserved, Cropp, House i Mohito.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: lpp, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz