Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mabion pracuje nad nowym lekiem. Otrzymali pozytywną opinię

0
Podziel się:

Prace rozpoczęto w czerwcu ubiegłego roku.

Mabion pracuje nad nowym lekiem. Otrzymali pozytywną opinię
(nicolas_/iStockphoto)

Mabion zakwalifikował do badań klinicznych nad lekiem MabionCD20 77,1 procent ogólnej liczby pacjentów potrzebnych do ich ukończenia - podała spółka w komunikacie. W piątek komisja DSMB (Data and Safety Monitoring Board) wydała pozytywną opinię na temat przebiegu badań nad farmaceutykiem.

_ - Komisja DSMB analizowała dane od pacjentów uzyskane do dnia 30 czerwca 2014 roku (dzień zamknięcia bazy danych w celu ich obróbki) zawarte w raporcie przedłożonym komisji, jak również dane uzyskane od dnia zamknięcia bazy (nie poddane obróbce statystycznej - surowe), w związku z czym przedstawione jej zostały dane kliniczne i bezpieczeństwa uzyskane od około 62 proc. całkowitej liczby pacjentów niezbędnej do ukończenia badania, z czego grupa pacjentów, którzy otrzymali wszystkie przewidziane protokołem badania podania leku to 44,4 proc. całkowitej liczby pacjentów niezbędnej do ukończenia badania _ - napisano w komunikacie.

_ - Natomiast na dzień dzisiejszy liczba pacjentów zakwalifikowanych do badania wynosi 77,1 procent całkowitej liczby pacjentów wymaganej do zakończenia badania, a 52,9 procent pacjentów, to grupa, która otrzymała wszystkie przewidziane protokołem badania podania leku _ - dodano.

Komisja pozytywnie oceniła prowadzone badanie._ - Według niezależnej komisji DSMB procedury badania nie wymagają żadnych modyfikacji. Uzyskana opinia DSMB pozwala na kontynuację badań zgodnie z planowanym przez spółkę protokołem _ - napisano.

Mabion w czerwcu 2013 r. rozpoczął badania kliniczne nad swoim pierwszym lekiem MabionCD20. Badania kliniczne stanowią ostatni etap poprzedzający rejestrację farmaceutyku.

Mabion ma w planach przeprowadzenie badań klinicznych leku MabionCD20 na grupie około 600 pacjentów.

MabionCD20 jest lekiem onkologicznym biopodobnym do preparatu MabThera/Rituxan, który jest stosowany w leczeniu nowotworów krwi oraz reumatoidalnego zapalenia stawów. Ochrona patentowa MabThera/Rituxan na świecie wygasa w latach 2013-2014. Mabion informował wcześniej, że chce swoim farmaceutykiem uzyskać kilkuprocentowy udział w tym rynku.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)