Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MAC Edukacja w drodze na giełdę

0
Podziel się:

Grupa Edukacyjna MAC S.A. złożyła wczoraj prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego. Władze spółki liczą, że pojawi się ona na giełdzie jeszcze przed końcem 2007 roku.

MAC Edukacja w drodze na giełdę

*Grupa Edukacyjna MAC S.A. złożyła wczoraj prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego. Władze spółki liczą, że pojawi się ona na giełdzie jeszcze przed końcem 2007 roku. *

Oferującym akcje Grupy Edukacyjnej MAC jest Millennium Dom Maklerski S.A.

Środki pozyskane z emisji spółka zamierza przeznaczyć na konsolidację branży wydawniczej poprzez akwizycję wydawnictw edukacyjnych i fachowych.

,,Strategia rozwoju Grupy MAC na najbliższe lata zakłada konsolidację branży wydawniczej poprzez akwizycje wydawnictw edukacyjnych i fachowych" - mówi prezes Grzegorz Bednarski.

Na początku października spółka poinformowała o przejęciu wydawnictwa fachowego Poltext, które wydaje książki z dziedziny m.in. ekonomii, zarządzania, prawa gospodarczego oraz słowniki i podręczniki do nauki języków obcych.

,,Przejęcia są dla spółki okazją do wejścia w nowe segmenty rynku, co podnosi atrakcyjność spółki. Do ekspansji tą drogą zachęciły nas efekty kupna pod koniec 2005 roku wydawnictwa Juka-91" - tłumaczy prezes Bednarski.

W roku 2006 firma zwiększyła przychody o blisko 30 proc., a zyski o ponad 50 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Sprzedaż za rok 2006 osiągnęła 57,6 mln zł, zysk operacyjny przekroczył 11,2 mln zł, a zysk netto wyniósł ponad 8,6 mln zł.

Prognozy na rok 2007 przewidują wzrost przychodów o około 11 proc.

ipo
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)