Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Marvipol chce wypłacić znacznie wyższą r/r dywidendę za 2016 r.

0
Podziel się
Marvipol chce wypłacić znacznie wyższą r/r dywidendę za 2016 r.
bEqjsIMR

Marvipol podtrzymuje zamiar przeznaczenia na dywidendę 40% zysków segmentu motoryzacyjnego w 2016 r. i zapowiada, że będzie ona - w ślad za bardzo dobrymi wynikami - istotnie wyższa rok do roku, poinformował ISBnews dyrektor finansowy Łukasz Sekuła.

"Ogłoszona w listopadzie 2016 polityka dywidendowa zakładała wypłatę 40% zysku wygenerowanego przez część motoryzacyjną w 2016 r. i podtrzymujemy to. Chcemy jeszcze w I połowie roku doprowadzić do wypłaty dywidendy dla naszych akcjonariuszy. Już na podstawie wyników za 9 miesięcy 2016 r. możemy mówić o rekomendowaniu wypłaty na poziomie kilkunastu milionów złotych złotych wobec kilku za 2015 r." - powiedział Sekuła w rozmowie z ISBnews.

Przypomniał, że za 2017 r. spółka zakłada wypłatę 50% zysku spółek motoryzacyjnych, co oznacza dalszy istotny wzrost dywidendy.

bEqjsIMT

"Wierzymy, że podział grupy uwalnia potencjał segmentu motoryzacyjnego. Wypłata dywidendy po raz drugi potwierdza, że zyskiem chcemy się dzielić z akcjonariuszami" - podkreślił dyrektor.

W listopadzie ub.r. rada nadzorcza Marvipolu zatwierdziła zaproponowaną przez zarząd politykę dywidendową dla segmentu motoryzacyjnego oraz deweloperskiego na lata 2016-2020. Zakłada ona rokroczny wzrost wypłaty dywidendy z segmentu motoryzacyjnego - do docelowego poziomu 80% zysku w 2020 r. Segment deweloperski grupy, który w 2017 r. ma zostać wydzielony do spółki Marvipol Development, ma przeznaczyć zyski wypracowane w 2016 i 2017 r. na inwestycje.

Intencją zarządu było, by również w roku 2017, przy podejmowaniu decyzji o rekomendacji ws. podziału zysku, za punkt odniesienie przyjąć skonsolidowany zysk netto wypracowany przez segment motoryzacyjny grupy.

W 2016 r. Mavipol po raz pierwszy od debiutu spółki na GPW, zdecydował się na wypłatę dywidendy w wysokości 4,57 mln zł, co stanowiło ok. 25% zysku zrealizowanego właśnie przez część motoryzacyjną.

bEqjsIMZ

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tomasz Chaberko

bEqjsINu
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)