Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marvipol: Podział na segment moto i deweloperski w tym roku to realny termin

0
Podziel się:
Marvipol: Podział na segment moto i deweloperski w tym roku to realny termin
bESwrIgl

Zarząd Marvipolu ocenia, że zakończenie procesu podziału Grupy na dwa giełdowe podmioty w tym roku jest realne, poinformował ISBnews prezes Mariusz Książek.

"W maju br. w Komisji Nadzoru Finansowego został złożony prospekt emisyjny Marvipol Development S.A., spółki, która zgodnie z planem podziału Marvipol S.A. przejmie segment deweloperski Grupy w zamian za akcje, które trafią do akcjonariuszy Marvipol. Chcielibyśmy, by kończący proces podziału start notowań Marvipol Development na GPW nastąpił w tym roku. Wierzę, że jest to realny termin" - powiedział Książek w rozmowie z ISBnews.

Marvipol zdecydował o rozpoczęciu procesu podziału na dwa niezależne, notowane na rynku głównym GPW podmioty - deweloperski i motoryzacyjny. Plan podziału zakłada przeniesienie części działalności spółki funkcjonującej jako Marvipol Spółka Akcyjna Oddział w Warszawie i prowadzącej działalność deweloperską na spółkę Marvipol Development S.A. Z kolei pozostała część działalności spółki - zarządzanie spółkami zależnymi z branży motoryzacyjnej - pozostanie w majątku Marvipol S.A., która docelowo zmieni firmę na British Automotive Holding.

bESwrIgn

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2016 r. spółka miała 654 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tomasz Chaberko

bESwrIgO
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)