Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Marvipol złoży do KNF prospekt w związku z podziałem w ciągu miesiąca

0
Podziel się
Marvipol złoży do KNF prospekt w związku z podziałem w ciągu miesiąca
bEqjucHp

Marvipol szacuje, że w ciągu najbliższego miesiąca złoży do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) prospekt emisyjny w związku z podziałem biznesu na część motoryzacyjną i deweloperską oraz rozpoczęciem notowań obu spółek na rynku głównym GPW, poinformował ISBnews dyrektor finansowy Łukasz Sekuła. Według niego, spółki powinny być notowane na warszawskiej giełdzie najpóźniej od końca III kw. br.

"Trwają intensywne prace nad podziałem. W ciągu najbliższych 30 dni prospekt powinien zostać przekazany do KNF. To będzie kolejny milowy krok w skomplikowanym procesie po ogłoszeniu planu podziału Marvipol, które miało miejsce na koniec sierpnia 2016. Przy zakładanym dziś harmonogramie spodziewamy się, że debiut nastąpi najpóźniej do końca września tego roku" - powiedział Sekuła w rozmowie z ISBnews.

Plan podziału zakłada przeniesienie działalności deweloperskiej Marvipol na Marvipol Development (dawniej M Automotive Holding) w zamian za 41,55 mln akcji nowej emisji i podjęcie działań w kierunku wprowadzenia tej spółki na giełdę.

bEqjucHr

Marvipol, który zmieni nazwę prawdopodobnie na British Automotive Holding S.A., nadal prowadzić będzie działalność motoryzacyjną (polegającą przede wszystkim na sprawowaniu nadzoru właścicielskiego nad spółkami motoryzacyjnymi funkcjonującymi w ramach grupy kapitałowej), natomiast działalność deweloperska, jako odrębna struktura, zostanie wydzielona do Marvipol Development.

Jak podała wcześniej spółka, celem podziału jest uzyskanie wiarygodnych rynkowych wycen zarówno działalności deweloperskiej, jak również działalności motoryzacyjnej, umożliwienie potencjalnym inwestorom wyboru profilu działalności gospodarczej w ramach aktywności Marvipolu oraz zwiększenie przejrzystości grupy dla akcjonariuszy i potencjalnych inwestorów.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tomasz Chaberko

bEqjucHS
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)