Notowania

gcn
03.06.2013 15:46

Masz akcje Inter Groclin Auto? Przeczytaj o planach spółki

Inter Groclin Auto planuje wzrost rocznych przychodów do poziomu 0,5 mld zł w ciągu najbliższych dwóch lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Emily2k/Dreamstime)

Inter Groclin Auto planuje wzrost rocznych przychodów do poziomu 0,5 mld zł w ciągu najbliższych dwóch lat.

Firma prowadzi obecnie z bankami rozmowy o kredycie obrotowym na 150 mln zł, a połączenie z Kabel-Technik-Polska spodziewa się sfinalizować do końca czerwca - poinformowali na konferencji przedstawiciele obu spółek."Przed laty Groclin osiągał przychody na poziomie 0,5 mld zł.

Uważam, że w niedługim czasie będziemy w stanie powrócić do tych poziomów" - powiedział prezes Zbigniew Drzymała. Drzymała sprecyzował, że może to nastąpić w ciągu dwóch najbliższych lat. Zgodnie z opublikowaną w poniedziałek prognozą przychody spółki w 2013 roku mają wynieść 290 mln zł, a zysk EBITDA 26 mln zł. Wyniki pro forma Groclinu połączonego ze spółką Kabel-Technik-Polska mają wynieść w tym roku odpowiednio 367 mln zł przychodów oraz 30,5 mln zł EBITDA.

Drzymała podał, że Inter Groclin Auto spodziewa się sfinalizować połączenie z KTP do końca czerwca. Przedstawiciele obu spółek wyjaśnili, że tym co skłoniło firmy do połączenia była z jednej strony chęć wykorzystania nadwyżek mocy produkcyjnych w Groclinie, a z drugiej wysokie ich wykorzystanie oraz dobre perspektywy rozwoju w branży Kabel-Technik-Polska."Groclin wnosi do połączonego podmiotu duże moce produkcyjne, zasoby pracy i procedury korporacyjne. KTP ma natomiast duży i zdywersyfikowany branżowo portfel wysoko marżowych kontraktów i perspektywy dynamicznego wzrostu.

Spodziewamy się wielu efektów synergii" - powiedział prezes KTP, Andr, Gerstner."Wejście w nowy segment to dla Groclinu szansa w obliczu trudnych lat, które czekają branżę motoryzacyjną" - dodał prezes Drzymała.Drzymała poinformował, że obecnie spółka negocjuje pozyskanie 150 mln zł kredytu obrotowego, który będzie niezbędny do obsłużenia wzrostu sprzedaży."Mamy oferty od czterech banków. Środki, które planujemy pozyskać będą służyły przede wszystkim finansowaniu zwiększonego obrotu.

Przy obecnych mocach produkcyjnych jesteśmy w stanie obsłużyć nawet 1 mld zł sprzedaży, inwestycje nie będą więc konieczne w dłuższym terminie" - powiedział.Dodał, że wskaźnik długu netto do EBITDA Groclinu w 2013 roku, ze względu na dodatkowe koszty związane z połączeniem, może czasowo przekroczyć poziom 3,5. W kolejnych latach wskaźnik ma ulec poprawie.W związku z uruchomieniem produkcji wiązek kablowych Groclin planuje wzrost zatrudnienia w zakładzie w Grodzisku Wielkopolskim."Do końca 2013 roku chcemy zwiększyć zatrudnienie o 750 osób. Na koniec roku może ono wynieść 3,8 tys. pracowników" - powiedział Drzymała.

Dodał, że spółka zamierza utrzymywać w grupie produkcję foteli samochodowych, tak aby móc skorzystać na przyszłym odbiciu w branży motoryzacyjnej. Zgodnie z umową inwestycyjną z grudnia 2012 roku udziałowcy spółki Kabel-Technik-Polska obejmą 6.077.873 akcje Inter Groclin Auto w zamian za wkład niepieniężny w postaci 100 proc. udziałów w Kabel Technik Polska.W wyniku emisji akcji oraz zniesienia uprzywilejowania akcji posiadanych przez prezesa Drzymałę, po transakcji podmioty kontrolujące KTP, czyli Kabelconcept Hornig i Gerstner Managementholding będą miały odpowiednio 26,9 proc. i 25,6 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Inter Groclin Auto.

Udział Zbigniewa Drzymały oraz jego żony Marii będzie wynosił po 12,7 proc.Przedstawiciele spółki poinformowali, że uporządkowanie kwestii uprzywilejowania akcji prezesa Drzymały wynikało m.in. z chęci przygotowania akcjonariatu do ewentualnej emisji akcji. Dodali jednak, że jest to plan długoterminowy.Firma Kabel-Technik-Polska specjalizuje się w produkcji i projektowaniu wiązek kablowych w małych, średnich i dużych seriach, wiązek i szaf sterowniczych. Jest dostawcą dla gałęzi przemysłu pojazdów użytkowych (autobusów i samochodów ciężarowych), przemysłu samochodowego, telekomunikacyjnego, szynowego, maszynowego oraz energetyki wiatrowej.

W 2012 roku Kabel-Technik-Polska wypracowała 36 mln euro przychodów oraz ok. 17 mln zł EBITDA i 10 mln zł zysku netto. Zadłużenie KTP wynosi obecnie 50-60 mln zł.Inter Groclin Auto to notowany na GPW producent foteli i poszyć samochodowych. Firma osiągnęła w ubiegłym roku 175,2 mln zł przychodów oraz 2,1 mln zł zysku netto.

Tagi: gcn, pro, gpw, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz