Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Sebastian Ogórek
|

Thomson Reuters szykuje masowe zwolnienia

7
Podziel się:

Kolejna firma z branży medialnej szykuje się do masowych zwolnień. Plany restrukturyzacji ogłosiła właśnie agencja Thomson Reuters, która zamierza pozbyć się 2 tys. swoich pracowników.

Thomson Reuters szykuje masowe zwolnienia
(Kazuhiro Nogi/ AFP)

Zwolnienia rozpocząć mają się jeszcze w tym roku. Firma już zawiązała na ten cel rezerwę w wysokości 250 mln dolarów. Jak tłumaczy, masowe zwolnienia to wynik zmian zachodzących w jej działalności biznesowej.

Thomson Reuters poinformował także o słabych wynikach finansowych. W III kwartale tego roku nie rosły przychody i jednocześnie zmalał zysk. Obecnie spółka zatrudnia na całym świecie ok. 48 tys. pracowników, którzy zajmują się zbieraniem i dostarczaniem informacji biznesowych (np. notowań giełd z całego świata).

To nie pierwsza fala zwolnień w Thomson Reuters. Już trzy lata temu w ramach restrukturyzacji pozbyto się ok. 3 tys. pracowników. W lipcu tego roku spółka za 3,55 mld dolarów sprzedała swoje działy związane z własnością intelektualną i nauką.

Kilka dni temu o zwolnieniach poinformował Twitter. Spółka rezygnuje z 300 pracowników i zamyka swoją aplikację Vine. W lipcu 270 osób pozbył się "Guardian", a BBC - 100. Od marca nowej pracy szuka też 500 osób, które pracowały dla Al Jazeery. W Polsce niedawno z ponad setką dziennikarzy "Gazety Wyborczej" rozstał się koncern Agora.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
pa i do niezo...
6 lat temu
Smutny koniec polityki nie szanowania czytelnika, widza, czy słuchacza. W końcu widzą poprzez portfel tego czecho nie chcieli usłyszeć od swego klienta - odbiorcy: nie chcemy tego chłamu, nie chcemy wciskania nam interpretacji i wyselekcjonowanych kłamstw. Denerwuje nas bezczelne traktowanie nas jako motłochu i oczekiwania za to pieniędzy. My te pieniądze zarabiamy nie po to aby utrzymywać arogantów i dyletantów. No to w drogę panowie - szukać pracy czas.
saw
6 lat temu
a już miałem nadzieję,że imperium pana Rydzyka się kurczy...ech życie
goj
6 lat temu
a już myślałam że pejsy z agory dosięgła dobra zmiana
zasmucony i w...
6 lat temu
Założyciel agencji pan Israel Beer Josaphat Reuter przewraca się w grobie. Goje czniają jego dzieło.
Zuza
6 lat temu
, czas skoczyć do kiosku po gazetę wyborczą, chyba, że brak czytelników. Przecież nie można żyć tylko plotkami.