Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mediatel wychodzi na prostą

0
Podziel się:

MediaTel w trzecim kwartale 2007 roku po raz pierwszy od trzech kwartałów miał dodatnią wartość EBITDA oraz zysk netto, które wyniosły odpowiednio 217 tys. zł i 71 tys. zł.

Mediatel wychodzi na prostą
(DPA/PAP)

MediaTel w trzecim kwartale 2007 roku po raz pierwszy od trzech kwartałów miał dodatnią wartość EBITDA oraz zysk netto, które wyniosły odpowiednio 217 tys. zł i 71 tys. zł.

Prezes spółki Zbigniew Kazimierczak zapowiada wzrost przychodów i marż w najbliższych kwartałach. Przychody MediaTela w trzecim kwartale 2007 roku wyniosły 14,6 mln zł, podczas gdy w drugim kwartale tego roku było to 9,7 mln zł, w pierwszym zaś 12,4 mln zł.

"Wzrost sprzedaży i zdecydowana poprawa rentowności operacyjnej to efekt zwiększenia wolumenu ruchu hurtowego dla odbiorców krajowych i zagranicznych przy wykorzystaniu dotychczasowej infrastruktury. Dzięki niedawno przyjętej i obecnie realizowanej strategii rozwoju, ten pozytywny trend będzie kontynuowany" - powiedział prezes MediaTela.

MediaTel podał, że zyski spółki w trzecim kwartale 2007 byłyby znacznie wyższe, gdyby nie jednorazowe zdarzenia.

Są one związane z kosztami spowodowanymi opóźnieniem w dostosowywaniu rozliczeń pomiędzy MediaTelem a Telekomunikacją Polską do zatwierdzonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej "Oferty Ramowej Telekomunikacji Polskiej o dostępie telekomunikacyjnym w zakresie połączenia sieci".

"Podpisanie umowy regulującej rozliczenia zgodnie z Ofertą Ramową TP poprawi wynik MediaTela o ok. 875 tys. złotych (korekty do dnia 30 października 2007 r.). Zarząd przewiduje podpisanie tej umowy w czwartym kwartale bieżącego roku. Ponadto przeciągające się negocjacje oraz wdrożenie umowy z TP SA dotyczącej uzyskania dostępu do lokalnej pętli abonenckiej na potrzeby sprzedaży usług szerokopasmowej transmisji danych (BSA) wstrzymuje rozpoczęcie świadczenia tych usług abonentom" - podał MedaiTel.

"Wierzę, że w kolejnych kwartałach odzyskamy w pełni zaufanie inwestorów. Poprawa wyników MediaTela oraz korzystna sytuacja na rynku medialnym, to znakomity punkt wyjścia do realizacji przyjętej strategii rozwoju, która zapewni wzrost wartości spółki w kolejnych latach. Oczekujemy wzrostu przychodów oraz marż w najbliższych kwartałach w wyniku rozwoju sektora usług detalicznych i dodanych, do czego przyczyni się również uzyskanie hurtowego dostępu do abonamentu (WLR) oraz dostępu do lokalnej pętli abonenckiej na potrzeby sprzedaży usług szerokopasmowej transmisji danych (BSA) - powiedział Kazimierczak.

_ Na wyniki finansowe MediaTela będą miały wpływ planowane przez zarząd nowe projekty w obszarze usług telekomunikacyjnych oraz przejęcia. _ W połowie października MiediaTel poinformował o podpisaniu przedwstępnej umowy kupna udziałów w Długie Rozmowy Holding (DRH). Holding ten w dniu zawarcia ostatecznej umowy będzie właścicielem spółek Długie Rozmowy SA oraz grupy Elterix. Ma to nastąpić do 19 listopada.

Po przejęciu przez MediaTela obu spółek nowy podmiot będzie jednym z wiodących graczy działającym na hurtowym rynku telekomunikacyjnym w Polsce, którego przychody za rok 2007 wyniosą około 145 mln zł, a EBITDA około 12 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)