"W ramach protokołu z kontroli Naczelnik Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego dokonał następujących ustaleń: zakwestionował możliwość rozliczenia przez emitenta w zeznaniu podatkowym straty podatkowej w wysokości 19 857 264,61 zł poniesionej w roku podatkowym 2012 (01.04.2012-31.03.2013); naliczył nieujęte przez emitenta w zeznaniu podatkowym przychody z tytułu nieodpłatnych świadczeń w postaci odsetek od otrzymanej pożyczki w wysokości 2 407 786,98" - czytamy w komunikacie.
Na podstawie powyższych ustaleń naczelnik Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni naliczył emitentowi zobowiązanie z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych za rok podatkowy 2013 w kwocie o łącznej wartości 4 230 360 zł, podano również.
"Zarząd emitenta nie zgadza się z ustaleniami naczelnika Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w zakresie kwestionowanego prawa do odliczenia straty podatkowej - w zakresie tym, w lutym 2017 roku, emitent wniósł skargę kasacyjną od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie i oczekuje na wyznaczenie terminu rozprawy" - czytamy dalej.
W zakresie ustalenia dodatkowych przychodów z tytułu nieodpłatnych świadczeń w postaci odsetek od otrzymanej pożyczki emitent analizuje ustalenia zawarte w otrzymanym protokole celem podjęcia decyzji co do dalszego trybu postępowania, zaznaczono również.
Grupa Mercor celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.