Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MIB: Przetarg na zachodniopomorską S11 będzie ogłoszony w 2018 r.

0
Podziel się:
MIB: Przetarg na zachodniopomorską S11 będzie ogłoszony w 2018 r.

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał decyzję o kontynuacji prac przygotowawczych do budowy drogi ekspresowej S11 Koszalin - Szczecinek na odcinku Koszalin - Bobolice, wartym ok. 1,2 mld zł, podał resort. Ogłoszenie przetargu na budowę jest planowane na 2018 r.

"Chcę potwierdzić, że będziemy konsekwentnie dążyć do realizacji kluczowych dla województwa zachodniopomorskiego inwestycji infrastrukturalnych, w tym ekspresowego połączenia Koszalina z Wielkopolską" - podkreślił Szmit, cytowany w komunikacie.

Budowa drogi S11 na odcinku węzeł Koszalin Zachód (bez węzła) - węzeł Bobolice o długości 47,7 km została wpisana do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Zadanie to ma być realizowane w systemie Projektuj i Buduj. Wartość kosztorysowa inwestycji to 1,2 mld zł. Ogłoszenie przetargu jest planowane na 2018 rok, a budowa powinna rozpocząć się w 2020 r., podano również.

Docelowo S11 połączy Koszalin z Pyrzowicami (śląskie) przez Szczecinek, Piłę, Poznań, Jarocin, Ostrów Wielkopolski, Kluczbork i Tarnowskie Góry.

(ISBnews)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)